شرایط زندگی دانشجویی در کشور روسیه

شرایط زندگی در کشور روسیه

البته که بررسی تمامی شرایط قبل از ورود به یک کشور, کار آسانی نمیباشد چرا که بیشتر این موارد با تجربه شخصی به دست میاید, با این حال برخی از شرایط را میتوان با مطالعه و استفاده از تجارب دیگران بدست آورد. در ادامه به بررسی کوتاهی در خصوص شرایط زندگی دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به کشور روسیه اعزام شده اند میپردازیم.

وعده های غذایی :

بر اساس اطلاعات رسمی، حداقل سبد خرید (از جمله نان، ماکارونی، گوشت، ماهی، سبزیجات، میوه، شیر و شکر) در روسیه برای یک ماه هزینه ای بین 3200 تا 5000 روبل, بسته به منطقه را در برمیگیرد که این هزینه بیشتر بستگی به منطقه ای که مردم زندگی می کنند و آنچه که از آن آنها خرید میکنید دارد. (فروشگاه، سوپر مارکت، بازار). یک وعده  ناهار به طور متوسط در کافه ها و رستوران ها مسکو حدود  700 تا 2000 روبل میشود در حالی که هزینه های مواد غذایی بین  150 و 400 روبل میشود.

حمل و نقل : 

هزینه یک رفت و آمد با مترو هزینه 50 روبل را در برمیگیرد، این در حالی است که  که یک کارت سفر برای  20-سفر هزینه 580 روبل را شامل میشود. دانش آموزان میتوانند با دریافت تخفیف دانشجویی کارت یک ماهه به مبلغ 350 روبل را دریافت نمایند.

پوشاک :

در بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای مارک های معروف، بین المللی و خود برند های کشور روسیه وجود دارد.  به طور کلی قیمت لباس در روسیه بالاتر از سایر کشور های اروپایی میباشد اما میتوان لباسی با کیفیت بالا و هزینه ی پایین را نیز در فروشگاه ها پیدا کرد. به عنوان مثال، شما می توانید یک تی شرت به مبلغ 300 روبل و یا شلوار جین به قیمت 1300 روبل را خریداری کنید.

بیمه درمانی : 

هزینه بیمه درمانی یک ساله برای دانشجویان معادل 6000 تا 9000 روبل میباشد. این بیمه شما را در طول دوران تحصیل پوشش میدهد. 

مسکن : 

قیمت مسکن دانشجویی در روسیه از 150 تا 35000 روبل در ماه بسته به منطقه، نوع و محل اقامت (خوابگاه، اتاق اجاره ای، یا آپارتمان) متفاوت است.

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 - 021

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراک
0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151