شرایط تحصیلات در کشور روسیه

 

تحصیل در روسیه از دیرباز یکی از پزطرفدارتین کشورها بوده است با تحصیل در روسیه و اخذ مدرک از دانشگاههای روسیه میتوان آینده روشنی برای خودتان رقم بزنید برای تحصیل در روسیه شما باید شرایط مورد نیاز را دارا باشید سالانه بیش از 8000 دانشجو برای تحصیل در روسیه وارد این کشور میشوند

روسیه با بالاترین نرخ تعداد باسوادان در جهان (99.6 %) یکی از بهترین سیستم های آموزشی را در سطح جهانی دارد. هر ساله ده ها هزار دانشجو از سراسر جهان برای تحصیل در کشوری معتبر با کیفیت بالای آموزشی و در مقابل هزینه تحصیلی مقرون به صرفه به کشور روسیه می آیند. مهلت درخواست برای دوره مقدماتی از اول مارس تا اول اکتبر میباشد و توصیه میشود افرادی که قصد تحصیل در دوره های مقدماتی را دارند دیرتر از 15 نوامبر اقدام نکنند. مهلت درخواست برای تحصیل در دوره های اصلی (سال اول و سال های بعد از آن) از اول مارس تا 15 آگوست هر سال اقدام نمایند. تمامی کلاس ها از اول سپتامبر آغاز میشوند.

آشنایی با نظام آموزش و پرورش کشور روسیه:

دوره های کارشناسی شامل حداقل 4 سال تحصیل , دوره های کارشناسی ارشد شامل 2 سال و مقطع دکتری شامل حداقل 3 سال تحصیل ارائه میشوند. دوره های فوق دکتری طول مشخصی ندارد و میتواند 5 الی 15 سال به طول انجامد.


دوره های پزشکی در روسیه:

- طول دوره پزشکی 6 سال

- طول دوره دندانپزشکی 6 سال 

- طول دوره داروسازی 5 سال

- طول دوره پرستاری 4 سال

 

دوره های زیر مجموعه پزشکی در روسیه :

- طول دوره انترنی 1 سال

- طول دوره رزیدنتی بالینی 2 تا 5 سال

- طول دوره دکترا 3 سال

- طول دوره تخصص دندانپزشکی 2 سال

 

دوره پادفک در روسیه

در روسیه امکان تحصیل به زبان انگلیسی و روسی وجود دارد اما تعداد کمی از رشته ها به زبان انگلیسی ارائه میشوند. همچنین عده ی کمی از مردم توانایی برقراری ارتباط به زبان انگلیسی را دارند با توجه به دلایل ذکر شده, دانشجویان ابتدا وارد کالج شده و به تحصیل زبان روسی میپردازند.طول این دوره 8  تا 10 ماه میباشد, کلاس ها از اول سپتامبر برگزار میشود که دانشجویان با توجه به رشته ی تحصیلی که در آن قصد ادامه تحصیل دارند به آموختن زبان روسی و سایر دروس لازم میپردازند.در پایان این دوره دانشجو تسلط کافی برای تحصیل به زبان روسی را دارا بوده و مدرک وی معادل دیپلم دبیرستان است که بدان وسیله اجازه تحصیل در کشورهای روسی زبان را خواهد داشت.دوره پادفک در شهر مسکو و سن پترزبورگ برگزار میگردد و هزینه ی آن بین 3500 تا 3800 دلار میباشد.

 

هزینه تحصیل در روسیه


هزینه تحصیل در روسیه در رشته های مهندسی به طور میانگین بین 6000 تا 7000 دلار میباشد. هزینه های تحصیل در دوره پزشکی 3000 دلار در سال و دوره های دندانپزشکی بین 3000 تا 4000 دلار در سال میباشد.
هزینه خوابگاه در سال 1000 تا 2000 دلار بوده که دانشجو میتواند برای هزینه های زندگی دانشجویی خود مبلغی بین 300 تا 500 دلار, اعم از هزینه خوابگاه, خوراک, حمل و نقل, پوشاک و ... در ماه هزینه کنند.
برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید شماره تماس 02122226777

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراک
0