دانشگاه سنت پترزبورگ کشور روسیه

دانشگاه سنت پترزبورگ روسیه

دانشگاه ایالتی سنت پترزبورگ کشور روسیه در رنکینگ جهانی سال 2015 که در 12 مارس توسط آموزش عالی تایمز منتشر شده است برای اولین بار در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ کشور روسیه در 1724 میلادی تاسیس شده و یکی از قدیمی ترین  و با تجربه ترین موسسه آموزش عالی در کشور روسیه محسوب میشود. در طول 290 سال فعالیت خود، جایگاه یکی از بهترین موسسات آموزش عالی در کشور روسیه را برای خود حفظ کرده است که: با تاریخ غنی خود، فعالیت های تحقیقاتی مدرن در مقیاس بزرگ، توسعه و نوآوری، در زمینه علوم روسیه دانشگاهی پیشرو بشمار میرود.

دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ

دانشگاه دولتی سن پترزبورگ نام دانشگاهی است که در شهر سن پترزبورگ کشور روسیه قرار دارد. در آن زمان که سنت پترزبورگ پایتخت کشور روسیه بود دانشگاه دولتی سن پترزبورگ مهمترین دانشگاه و پرورش نخبگان به حساب می‌آمد و بسیاری از چهره‌های مشهور آکادمیک را به جهان هدیه کرد. در سال ۱۹۱۶ این دانشگاه دارای ۳۷۹ استاد تراز اول بود که از آنها ۹۱ نفر پروفسور و ۲۸۱ نفر دکتری بودند. دانشگاه دولتی سن پترزبورگ در دوران شوروی به‌طور سریع توسعه یافت و امروز یکی از معتبرترین و بزرگترین دانشگاه‌های روسیه می‌باشید.

در حال حاضر، بیش از ۳۲۰۰۰ دانشجو در دانشگاه، در بیش از ۳۲۳ رشته تخصصی در ۲۴ دانشکده در حال تحصیل هستند. کارکنان دانشگاه متشکل از حدود ۱۴۰۰۰ نفر، از جمله حدود ۶۰۰۰ مدرس (۱۰۰۰ دکترای علوم، بیش از ۲۰۰۰ استادیار علوم، ۴۲ عضو هیأت علمی از آکادمی های ایالتی) که در ۲۸۹ گروه علمی دانشگاهی حضور دارند. هر گونه سرگرمی، تحقیق و مطالعه که برای دانشجویان جذاب میباشد در این دانشگاه قرار دارد که عبارتند از غنیترین کتابخانه پس از ماکسیم گورکی، موسسات تحقیقاتی، موزه ها، خانه بزرگ چاپ و نشر دانشگاه، گروه کُر دانشجویان دانشگاه، فارغ التحصیلان و معلمان، باشگاه و کلوبها (از راگبی و جشنها و …)، و غیره. شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های دانشگاه پزشکی مسکو سن پترزبورگ معمولا پایین می باشد.

دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ به عنوان اولین دانشگاه روسیه در سال 1724 تاسیس شد

اگرچه عده ای فرمان ساخت آن را به پتر کبیر در سال 1700 نسبت می دهند . در هر صورت این دانشگاه جزو اولین و معتبر ترین دانشگاههای کشور روسیه جهان به حساب می آید . در همان ابتدا دانشگاه با فراخوان پروفسرهای برجسته و بسیار مشهور جهان از جمله ال اویلر ریاضیدان مشهور قرن 18 و پروفسر برنولی و بایر بر اعتبار خود افزود و در قرن 18 و 19 بهترین و مهمترین دانشگاه کشور روسیه تبدیل شد .

در آن زمان که سنت پترزبورگ پایتخت کشور روسیه بود این دانشگاه مهمترین دانشگاه و پرورش نخبگان به حساب می آمد و بسیاری از چهره های مشهور آکادمیک را به جهان هدیه کرد . در سال 1916 این دانشگاه دارای 379 استاد تراز اول بود که از آنها 91 نفر پر.فسور و 281 نفر دکتری بودند . این دانشگاه در دوران شوروی به طور سریع توسعه یافت و امروز یکی از معتبر ترین و بزرگترین دانشگاههای کشور روسیه می باشد .

از دهه 50 قرن بیستم میلادی دانشگاه شروع به تربیت متخصصین از کشورهای خارجی نمود به طوری که امروزه دانشجویان خارجی از بیش از 90کشور جهان در این دانشگاه در حال تحصیل می باشند .

 دورههای آموزشی دانشگاه دولتی سن پترزبورگ

  • ۴۱ رشته برای لیسانس و ۷۱ رشته برای فوق لیسانس آموزش داده میشود. دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ تحصیلات را بر اساس بودجه دولتی (مورد حمایت مالی دولت) و قراردادی (شهریه) فراهم می کند.
  • شکل آموزش: تمام وقت، پاره وقت و خارج از دانشگاه.
  • تحصیلات تکمیلی: کارشناسی ارشد و دکتری.
  • دوره های کارشناسی ارشد: فارغ التحصیلان با درجه یا مدرک کارشناسی ارشد بطور رقابتی پذیرفته میشوند. پذیرش در دورهی دکترا برای افراد با درجهی Candidate of Science برگزار میشود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراک
0
  • اولین نظر را شما بدهید

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151