پژوهشکده دولتی ارتباطات بین‌المللی مسکو

پژوهشکده دولتی ارتباطات بین‌المللی مسکو  پژوهشکده‌ای دولتی است که پیرامون ارتباطات بین‌المللی جهان پژوهش می‌کند که در سال 1944 تاسیس شد و از دو بخش آموزش و پژوهش تشکیل شده است. این پژوهشکده وابسته به وزارت امور خارجه روسیه است و در حال حاضر بیش از ۴۵۰۰ دانشجوی روسی و غیر روسی در این پژوهشکده تحصیل می‌نمایند. MGIMO از قدیمی ترین و مشهورترین دانشگاه در روسیه برای آماده کردن دانش آموزان در رشته های روابط بین الملل و دیپلماسی است که بسیاری از استادان این دانشگاه سفرا و وزرای این کشور بوده اند. این دانشگاه تنها دانشگاه در دنیا میباشد که در آن به 56 زبان زنده دنیا دروس ارائه میشود که این رکورد در کتاب گینس نیز ثبت شده است. دانشگاه MGIMO دارای 14 دانشکده, 7 مدارس عالی و 4 موسسه بوده که برخی از مهمترین آنها به شرح زیر میباشد :

دانشکده روابط بین الملل (دیپلماسی)

دانشکده حقوق بین المللی

دانشکده روابط بین الملل اقتصادی

دانشکده بین المللی کسب و کار و مدیریت کسب و کار

دانشکده اقتصاد کاربردی و بازرگانی

دانشکده پزشکی

مدرسه علوم سیاسی

مدرسه روزنامه نگاری بین المللی

موسسه قانون اروپا

موسسه بین المللی مدیریت

موسسه روابط اقتصادی خارجی

 

موسسه بین المللی سیاست انرژی و دیپلماسی

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 - 021

آشنایی با دانشگاه های برتر روسیه

 

در این قسمت به معرفی تعدادی از برترین دانشگاه های کشور روسیه میپردازیم :

 

دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو - Lomonosov Moscow State University

 

دانشگاه دولتی مسکو در ۱۷۷۵ میلادی با همت و ابتکار میخاییل واسیلیویچ لامانوساف دانشمند برجسته روس در میدان سرخ تاسیس شد. ساختمان اصلی دانشگاه که به سبک معماری گوتیک و باروک طراحی شده یکی از هفت آسمان‌خراشی است که در اواخر دوران حکومت ژوزف استالین به دستور او در مسکو ساخته شدند. این دانشگاه بالاترین رتبه را در بین دانشگاه های روسیه دارد. این دانشگاه شامل 380 گروه آموزشی, 39 دانشکده, 15 موسسه تحقیقاتی, 4 موزه و 6 پردیس دانشگاهی میباشد.این دانشگاه به تازگی موفق به دریافت بزرگترین کمک مالی علمی کشور روسیه برای آغاز پروژه بانک دی‌ان‌ای منجمد همه موجودات زنده در «کشتی نوح» شده که قرار است تا سال ۲۰۱۸ تکمیل شود. این موسسه که کمک هزینه یک میلیارد روبلی (12.6 میلیون پوند) را برای آغاز پروژه مذکور دریافت کرده، قصد دارد سلولهای با قابلیت تکثیر را منجمد و ذخیره کند ویکتور سادیونیکی، رئیس دانشگاه مسکو این پروژه عظیم را به نوعی کشتی نوح مدرن تشبیه کرده است. وی در توضیح بیشتر گفت: این پروژه شامل ساخت یک مخزن و بانک داده برای ذخیره همه موجودات زمین، نه فقط موجودات زنده بلکه نمونه‌های منقرض شده نیز هست. این طرح همچنین از سیستمهای اطلاعاتی برخوردار خواهد بود. در صورت دستیابی به نتیجه، جهش بزرگی در تاریخ روسیه به عنوان اولین کشور خواهد بود که کشتی نوح را بازسازی کرده است.

 

دانشگاه دولتی نوسیبیرسک - Novosibirsk State University

دانشگاه نووسیبیرسک دولت (روسیه)، واقع در قلب Akademgorodok، مرکز تحقیقات در دنیا معروف از سیبری شعبه از آکادمی علوم روسیه. نتایج این تحقیق توسط کارکنان دانشگاه در زمینه های فیزیک هسته ای، فیزیک ذرات، بیوتکنولوژی، ایجاد نانو مواد، سیستم های لیزری از نسل جدید انجام شده، روش های نوآورانه از درمان سرطان، در سراسر جهان شناخته شده است. این دانشگاه که در سال 1958 تاسیس شده است به عنوان دومین دانشگاه برتر روسیه شهرت دارد. شهر نوسیبیرسک از نظر فرهنکی و سبک زندگی دارای فضایی پیشرفته میباشد که این امر شهر را به یکی از مقاصد ایده آل تحصیل در روسیه تبدیل کرده است.در این دانشگاه در مورد 120 برنامه مطالعه در فنی, اقتصادی, و زمینه های انسان دوستانه در کارشناسی, کارشناسی ارشد, PH. D., و سطح دکترا تحصیل میشود.این دانشگاه دارای 17 دانشکده ها و موسسات شامل: دانشکده هواپیما, دانشکده ریاضی کاربردی و علوم کامپیوتر, مهندسی اتوماسیون و کامپیوتر, مهندسی مکانیک و فن آوری, مکاترونیک و اتوماسیون, مهندسی قدرت, مهندسی فیزیکی, مهندسی رادیو و الکترونیک; دانشکده کسب و کار, قانون, و علوم انسانی; موسسه آموزش از راه دور, که آنلاین ارائه و مخلوط برنامه های آموزشی; موسسه فناوری و توانبخشی, تنها نهاد آموزشی در منطقه ارائه برنامه مطالعه برای افراد معلول; موسسه علاوه بر آموزش حرفه ای با هدف متخصصان کار در شرکت; دانشکده توسعه معلم, میباشد.

 

دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ - Saint Petersburg State U

دانشگاه ملی  سنت پترزبورگ در سال 1899 میلادی تاسیس شد که از همان سال بنیان گذاری تا کنون یکی از دانشگاه های فنی پیشرو در روسیه به حساب می آید و رتبه پنجم را در رنکینک EECA دارد. این دانشگاه شامل 12 دانشکده در رشته های مهندسی، علوم کامپیوتر، فیزیک فنی، علم مکانیک، اقتصاد و علوم انسانی می باشد. تعداد دانشجویان این دانشگاه به بیش از 30000 نفر و کارمندان و پرسنل دانشگاهی- اداری آن به 3000 نفر می رسد. در سال 2010 میلادی دانشگاه دولتی پلی تکنیک سنت پترزبورگ موفق به کسب مقام دانشگاه ملی تحقیقات گشت.به روز شدن سیستم آموزشی و ادغام دانشگاه دولتی پلی تکنیک سنت پترزبورگ با مراکز آموزش عالی اروپایی از جمله اولویت های استراتژیکیِ سیاست توسعه این دانشگاه است. دانشگاه ملی پلی تکنیک سنت پترزبورگ برای پاسخ به چالش های جهانی به برگزاری دوره های بین المللی در رشته های فنی و اقتصاد به زبان انگلیسی می پردازد.

رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی در مقطع ارشد

دوره های بین المللی فوق لیسانس به طور کامل به زبان انگلیسی برگزار می شوند و اساتید برجسته جهان و روسیه از دانشگاه دولتی پلی تکنیک سنت پترزبورگ و سایر دانشگاه ها به ارائه این دوره ها می پردازند. این دوره ها فرصت های منحصر به فرد تحصیل در دانشگاه های پیشروی اروپایی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهند. از دیگر فرصت هایی که برای دانشجویان دوره های بین المللی فوق لیسانس ایجاد می گردد، کارآموزی ها و انترنی های عملی در شرکت هایی معتبر و شناخته شده است.

طول مدت دوره: 2 سال (4 ترم)

گروه علوم مهندسی

-   مهندسی عمران          Civil Engineering

-    بهره وری انرژی و ساخت و ساز پایدار    Energy Efficient & Sustainable Buildings

-    فناوری انرژی         Energy Technology

-    مهندسی نیروگاه برق      Power Plant Engineering

-   مهندسی برق    Electrical Power Engineering

-   فناوری های نوآورانه در زمینه مهندسی متالورژی و مواد Innovative Technologies in Metallurgy and  Material Science

-   سیستم های هوشمند    Intelligent Systems

-  دینامیک پیشرفته سیستم های گسسته و پیوسته   Advanced Dynamics

 

گروه علوم طبیعی

-  مواد مزوسکوپی و فیزیک پیشرفته    Mesoscopics And Advanced Materials

-    سیستم های میکرو الکترونیک و مخابرات     Microelectronics Of Telecom Systems

-    نوروبیولوژی سلولی و ملکولی       The Molecular and Cellular Neurobiology 

 

اقتصاد و مدیریت

-   مدیریت - گرایش توسعۀ  تجارت بین المللی    Int Business Development

-    توسعه تجارت و نوآوری در محیط بین المللی  Business Development And Innovation Int Context

 

دانشگاه فیزیک و فناوری مسکو - Moscow Institute of Physics and Technology State University

دانشکده فیزیک و تکنولوژی مسکو (MIPT) از سال 1946 میلادی به ارائه خدمات آموزشی و تحصیلی در زمینه علوم محض، پایه و کاربردی می پردازد. از جمله افتخارات این دانشگاه بهره مندی از هیئت علمی متشکل از دانشمندان برجسته و نخبگان روسیه می باشد.MIPT رتبه 10 را در رنکینگ امسال EECA کسب کرده است، سیستم آموزشی منحصر به فردی دارد که دانشجویان عموماً تحقیقاتشان را در بیرون از دانشگاه انجام می دهند. MITP در زمینه های فیزیک و نجوم رتبه ی بسیار بالایی دارد و همچنین در زمینه علوم طبیعی نیز معتبر می باشد و دانشجویان بین المللی که خواهان تحصیل در روسیه در این زمینه ها هستند می توانند این دانشگاه را جزو انتخاب های مناسب خود محسوب نمایند. در حال حاضر 5700 نفر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. 

دوره های لیسانس:

2 سال تحصیل علوم مقدماتی و پایه + 2 سال تحصیل و تحقیق در یکی از سازمان های علمی و شرکت های صنعتی وابسته به MIPT.

 

دوره های فوق لیسانس:

2 سال تحصیل در 10 دپارتمان مختلف. دانشجویان دوره های تخصصی در مقطع فوق لیسانس تحصیل خود را با همکاری و مشارکت مراکز تحقیقاتی معتبر روسیه انجام می دهند.

 

دوره های دکتری:

MIPT به ارائه 42 دوره دکتری در زمینه های تخصصی فیزیک، ریاضی، شیمی، مهندسی و علم زمین شناسی می پردازد.

 

دانشگاه فنی باومان در مسکو - Bauman Moscow State Technical University

دومین دانشگاه پیشتاز در لیست دانشگاه های فنی مسکو که رتبه ی 23 را در رنکینگ EECA امسال کسب کرده است که روی موضوعات علوم - فناوری - مهندسی و ریاضیات متمرکز است. در حال حاضر حدود 19000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل میکنند.

 

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید شماره تماس : 22226777 - 021

ITMO University

این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های دولتی کشور روسیه میباشد که در شهر سنت پترزبورگ در سال 1900 تاسیس شد و هم اکنون شامل 12000 دانشجو, 18 دپارتمان و 7 موسسه تحقیقاتی میباشد. دانشگاه ITMO اولین دانشگاه تحقیقاتی در این شهر میباشد که جزء 15 دانشگاه برتر کشور روسیه برای مشارکت در تحقیقات بین المللی است. اولویت های پژوهشی  این دانشگاه در فناوری اطلاعات متمرکز شده است. این دانشگاه دوره های کارشناسی را به مدت 4 سال, ارشد 2 سال, دکتری 5 سال و فوق دکتری به مدت 3-4 سال ارائه میکند همچنین دانشجویان میتوانند از انواع کمک هزینه تحصیلی: رئیس جمهور فدراسیون روسیه، دولت فدراسیون روسیه، دولت سنت پترزبورگ، بورس های تحصیلی ویژه در ریاضی، فیزیک، IT، بورس تحصیلی شورای پژوهش و دیگر شرکت ها بهره مند شوند.

موسسات و دپارتمان ITMO University :

 • موسسه مطالعات طراحی و شهرسازی
 • موسسه ترجمه پزشکی
 • گروه آموزش عالی صلاحیت ارجاع کارشناس
 • گروه فن آوری کامپیوتر و سیستم های کنترل
 • گروه سیستم های کنترل و رباتیک صنعتی
 • گروه سیستم های مهندسی نرم افزار و کامپیوتر
 • گروه امنیت اطلاعات و کامپیوتر فن آوری
 • فناوری اطلاعات و وزارت برنامه نویسی
 • گروه فن آوری های Infocommunication
 • گروه فوتونیک و اطلاعات نوری
 • گروه لیزر و مهندسی نور
 • گروه مدیریت و فن آوری و نوآوری
 • موسسه توسعه بین المللی و مشارکت
 • گروه تکنیک های برودتی و تهویه مطبوع
 • گروه بیوتکنولوژی غذایی و مهندسی
 • گروه بین المللی کسب و کار و قانون
 • گروه مدیریت و کنترل اتوماسیون
 • گروه علوم طبیعی
 • گروه مجتمع آموزش نظامی
 • گروه ثانویه فنی و حرفه ای آموزش و پرورش
 • وزارت توسعه حرفه ای و پیش ورودی آموزش مقدماتی
 • گروه آموزش های پیشرفته معلمان

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 - 021

مرکز چشم پزشکی فیودوروف

Eye Microsurgery State Institution - Fyodorov 

 

مرکز چشم پزشکی فیودوروف که در سال 1988 توسط Svyatoslav N. Fyodorov تاسیس شده یکی از مراکز پیشرو در زمینه چشم پزشکی روسیه و اروپا میباشد. این مرکز با 11 شعبه وابسته به آن در سر تا سر روسیه فعالیت میکنند. آقای Svyatoslav N. Fyodorov یک جراح چشم برجسته شناخته شده در سراسر جهان است که عمده زندگی وی در تحقیقات بر روی ایجاد چشم میکروسکوپی و تحقیقات پیچیده و شجاعانه بر روی جراحی چشم صرف شده است. اولین عمل لیزیک در سال 1970 توسط ایشان صورت گرفته است. این مرکز شامل گروه : جراحی, مرکز جراحی قرنیه, مرکز دیابت, مرکز جراحی پلاستیک و بازسازی, مرکز  اصلاح و مرکز تماس با پروتز چشم, مرکز لیزیک و اصلاح دید و ... میباشد.

 

مجتمع چشم میکروسکوپی در منطقه زیبای شمال شهر مسکو واقع شده است و مشتمل از ساختمان های متعددی همچون ساختمان شناسایی بیماری برای دانشجویان خارجی با قابلیت برگزاری امتحان برای 1200 نفر در روز, 10 بخش اصلی بالینی برای درمان بیماری های چشمی و مرکز پزشکی شماره 2 با بخش تخصصی برای درمان و بستری بیماران خارجی میباشد.

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید شماره تماس : 22226777 - 021

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151