دانشگاه دولتی لومونسوف مسکو

دانشگاه دولتی لومونسوف مسکو

دانشگاه دولتی لومونسوف مسکو همیشه بالاترین رتبه را در میان دانشگاه های روسیه در هر دو رده بندی BRICS و رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS دارد که در رتبه بندی BRICS در جایگاه هفتم و در رتبه بندی جهانی در جایگاه ۱۰۸ است. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه روسیه و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور است که در سال ۱۷۵۵ تأسیس شده و در حدود۴٨۰۰۰ دانشجو دارد که اکثر آنها در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند. گفته می شود ساختمان اصلی دانشگاه، بزرگترین ساختمان آموزشی در جهان است که در خارج از مرکز شهر مسکو پایتخت روسیه در اسپارو هیلز واقع شده است و کتابخانه لومونسوف یکی از بزرگترین کتابخانه های روسیه است.
دانشگاه دولتی لومونسوف مسکو ۲۴ بار در رتبه بندی رشته های تحصیلی دانشگاه های جهان QS تا سال ۲۰۱۶ حضور داشته است و در ۵۰ جایگاه برتر در رشته های زبانشناسی، ریاضیات فیزیک و نجوم و پزشكي وبه همراه چندین رشته دیگر در ۱۰۰ جایگاه برتر قرار گرفته است
نکات جالب ساختمان دانشگاه لومونوسف
جالب است بدانید که فقط در برج اصلی ساختمان بیش از 40 هزار تن فولاد به‌ کار رفته است. این ساختمان 36 طبقه با 33 کیلومتر راهرو، بیش از 5000 اتاق دارد. دانشکده‌های مکانیک و ریاضی، زمین‌شناسی، جغرافیا، هنرهای زیبا و هنرهای اجرایی، تئاتر، موزه، خدمات مختلف اداری، کتابخانه، استخر شنا، ایستگاه پلیس، اداره پست، آرایشگاه، بانک و ... همگی از بخش‌های مختلف این ساختمان هستند. ستاره بالای برج با 12 تن وزن به حدی بزرگ است که یک اتاق کوچک و یک سکو برای مشاهده مناظر اطراف دارد. با این اوصاف می‌توان گفت که این عمارت غول‌پیکر در نوع خود منحصر به‌ فرد است.
نمای این ساختمان مزین به ساعت‌ها، فشارسنج‌ها، دماسنج‌ها، مجسمه‌ها و حجاری‌های دسته‌های گندم است. متاسفانه داخل این ساختمان برای بازدید عموم نیست اما طراحی لابی آن به همان اندازه نمای خارجی بنا استادانه و با ظرافت کار شده و مجسمه‌های برنزی دانشمندان برجسته شوروی را در خود جای داده است. از میدان جلوی دانشگاه دولتی مسکو، کل شهر زیر پای شما خواهد بود. از این نقطه معرکه می‌توانید مجموعه ورزشی بزرگ لوژنیکی (Luzhniki) که برای المپیک 1980 ساخته شد، صومعه ناوادِویچی (Novodevichy Convent) و کلیسای جامع عیسی منجی را مشاهده کنید.
گروه آتیه آفرینان ایرانیان
بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور
دارای هفت مجوز رسمی از وزارت علوم
دارای مجوز رسمی از وزارت کار
شماره تماس 02122226777

Kazan (Volga region) Federal University

دانشگاه کازان در شهر کازان روسیه, سومین دانشگاه قدیمی در این شهر که در سال 1804 تاسیس شد. در سال 2010، دانشگاه کازان وضعیت فدرال دریافت کرده است. بیش از 40،000 دانشجو در 479 برنامه در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد (از جمله 85 دکترا) در این دانشگاه در حال تحصیل میباشند. اولویت های  پژوهش در تحقیقات این دانشگاه در حوزه های:  زیست پزشکی و داروسازی، استخراج نفت، پالایش نفت و پتروشیمی، فناوری های ارتباطی و هوافضا اطلاعاتی، مواد پیشرفته و علوم اجتماعی علوم انسانی متمرکز شده است. این دانشگاه شامل 16 موسسه, 3 دبیرستان و 2 دانشکده به شرح زیر میباشد :

فیزیک، ریاضیات و IT :

موسسه فیزیک

N.I. موسسه لباچفسکی ریاضی و مکانیک

موسسه ریاضیات محاسباتی و فن آوری اطلاعات

مدرسه عالی فناوری اطلاعات و سیستم های اطلاعاتی

موسسه مهندسی

 

علوم طبیعی :

موسسه زمین شناسی و نفت فن آوری

موسسه پزشکی و زیست شناسی اساسی

موسسه علوم زیست محیطی

موسسه Butlerov شیمی

 

علوم انسانی :

موسسه علم زبان و ارتباطات بین فرهنگی

موسسه علوم اجتماعی و فلسفی و ارتباطات جمعی

موسسه روابط بین الملل، تاریخ و مطالعات شرقی

موسسه روانشناسی و علوم تربیتی

موسسه مطالعات تطبیقی مدرنیته

موسسه زبان

دانشکده حقوق

 

اقتصاد :

موسسه مدیریت، اقتصاد و دارایی

مدرسه عالی مدیریت عمومی

مدرسه عالی کسب و کار

 

واحدهای دانشگاهی اضافی :

تربیت بدنی و واحد دانشگاهی ورزش

موسسه آموزش مداوم

دانشکده آموزش های پیشرفته و بازآموزی کارکنان

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 - 021

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151