دانشگاه پزشکی کریمه - Crimean Medical University

دانشگاه پزشکی کریمه واقع در شهر کریمه اوکراین در سال 1931 تاسیس شد.طبق ارزشیابی های جهانی, این دانشگاه جزو برجسته ترین دانشگاه های گروه پزشکی در این کشور میباشد. دانشگاه پزشکی کریمه دارای 6 دانشکده و 54 دپارتمان میباشد که بیش از 4700 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند. این دانشگاه یک مرکز علمی پژوهشی مهم در شهر کریمه میباشد که در 16 برنامه بین المللی مشارکت دارد. این دانشگاه شامل 16 ساختمان آموزشی و 5 خوابگاه میباشد. این دانشگاه شامل 600.000 کتاب میباشد و دارای مرکز چاپ و نشر نیز میباشد. شهریه این دانشگاه از سال دوم با توجه به برنامه های تحصیلی متغیر است و میتوان میانگین هزینه یک سال تحصیل و اقامت را 1500 دلار گرفت.

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید شماره تماس : 22226777 - 021 

دانشگاه پزشکی لووف اوکراین - Medical University of Lviv

دانشگاه پزشکی لووف که جزء بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های اوکراین میباشد در سال 1784 در شهر لووف اوکراین تاسیس شد. هم اکنون بیش از 5000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند. در سال 2009 این دانشگاه سالگرد 225 سالگی خود را جشن گرفت. 22 مدارس آموزش عالی در حوزه های : زنان و زایمان، بیوشیمیایی، بهداشتی، بیماری های عفونی, پزشکی و داروسازی، میکروبیولوژیکی، مورفولوژیکی، مغز و اعصاب و جراحی مغز و اعصاب، انکولوژی، آناتومی پاتولوژی و فیزیولوژی پاتولوژیک، کودکان، روانپزشکی، دندانپزشکی ، بیماری های داخلی، دارویی، فیزیولوژیکی، شیمی و داروسازی در این دانشگاه مشغول فعالیت میباشند. در 78 دپارتمان این دانشگاه 1211 دانشمند در موسسه آسیب شناسی بالینی و آزمایشگاه تحقیقات مرکزی مشغول به تحقیق میباشند. امروزه دانشگاه پزشکی لووف ترکیبی از 6 دانشکده، دانشکده های گروه پزشکی، 78 دپارتمان (از جمله 48 بخش بالینی)، 14 ساختمان دانشگاهی، 41 بیمارستان وابسته، مرکز پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه با بیش از 2000 پرسنل حاضر در شیفت، داروخانه، باغ گیاه شناسی, آزمایشگاه سم شناسی صنعتی، موسسه آسیب شناسی بالینی، مرکز تحقیقات برای بررسی داروهای ضد سرطان، کتابخانه علمی و 8 خوابگاه دانشجویی میباشد. دانشگاه پزشکی لووف اوکراین در رده 2493 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید شماره تماس : 22226777 - 021 

دانشگاه پزشکی خارکف - Kharkiv National Medical University

دانشگاه پزشکی خارکف که به عنوان موسسه پزشکی خارکف و دانشگاه علوم پزشکی خارکف شناخته میشد, در سال 1805 در شهر خارکف اوکراین تاسیس شد که به عنوان اولین دانشگاه پزشکی در این شهر شناخته میشود. در حال حاضر این دانشگاه شامل 6000 دانشجو به همراه 700 استاد در زمینه های مختلف میباشد که در این میان 17 دانشمند اوکراینی, 13 پزشک برجسته, 8 برنده جایزه بین المللی دانشگاهی در بخش علوم و مهندسی و 28 عضو از انجمن بین المللی اوکراین به چشم میخورد. از سال 1951 این دانشگاه به آموزش پرسن پزشکی کشور های شرق اروپا, چین, مغولستان, کشور های آسیا, آفریقا و آمریکای لاتین پرداخت. در حال حاضر حدود 3400 دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی خارکف در رشته های پزشکی، پرستاری, دندانپزشکی, در مقاطع کارشناسی ارشد و بالینی و همچنین در مقاطع مشروط حرفه ای در بخش های دانشگاه در دندانپزشکی، درمان، ارتوپدی، جراحی، سرطان، ارولوژی، روانپزشکی، چشم پزشکی، زنان و زایمان، و همچنین دیگر تخصص های پزشکی مشغول به تحصیل میباشند. این دانشگاه بیش از 5000 متخصص برای 86 ایالت در اتحادیه اروپا, اسیا, آمریکا لاتین و کشور های شرق میانه آموزش داده است.

دانشگاه پزشکی خارکف دارای هفت دانشکده به شرح زیر میباشد :

 • موسسه تحقیقات آموزشی برای آموزش کارشناسی ارشد در دانشگاه ملی پزشکی خارکف
 • کالج پزشکی
 • 2 موسسه تحقیقاتی: موسسه تحقیقات بیماری های بهداشت حرفه ای و موسسه ژنتیک بالینی.
 • آزمایشگاه تحقیقاتی مرکزی
 • 4 آزمایشگاه تحقیقاتی
 • آموزش پزشکی و واحد تحقیقات دانشگاه ملی پزشکی خارکف "مرکز دندانپزشکی دانشگاه"
 •  مرکز پزشکی علمی کاربردی KhNMU.

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید شماره تماس : 22226777 - 021 

دانشگاه ملی پزشکی کیف - Kyiv National Medical University

دانشگاه ملی علوم پزشکی اوکراین, دانشگاهی پیشرو در عرصه پزشکی در شهر کیف اوکراین میباشد که در سال 1841 تاسیس شد. این دانشگاه همچنین مرکز مراقبت های علمی و پیشگیرانه میباشد که از این جهت مقر اصلی ریاست دانشکده پزشکی در جهت بهبود آموزش و درمان به شیوه ای هوشمند و نوین میباشد. این دانشگاه در سال گذشته در نمایشگاه بین المللی موسسات آموزشی، آموزش و پرورش مدرن در اوکراین در حوزه های مختلفی نامزد و در نهایت مدال طلا را دریافت کرد. با توجه به امتیاز دهی دولت اوکراین از آموزش و پروش, دانشگاه ملی پزشکی کیف در رده اول قرار دارد. هم اکنون حدود 12000 متخصص در اتحادیه اروپا, آسیا, آفریقا و آمریکا فارق التحصیل از این دانشگاه بوده اند و در طول فعالیت خود این دانشگاه 82 هزار نفر از پزشکان و داروسازان، از جمله 3000 متخصصان از کشورهای خارجی را آموزش داده است. در حال حاضر این دانشگاه دارای 11.800 دانشجو از 63 کشور جهان میباشد. هیئت علمی دانشگاه ملی پزشکی کیف از قوی ترین متخصصان در سراسر اوکراین تشکیل شده است. در 80 دپارتمان مختلف این دانشگاه, بیش از 1200 استاد وجود دارد که در میان آنها 140 استاد, 189 پزشک و 338 استادیار که همگی از برندگان جوائز بین المللی در حوزه های مختلف بوده اند, تشکیل شده است. تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی, روسی و اوکراینی میباشد.

دانشگده های دانشگاه ملی پزشکی کیف به شرح زیر میباشد :

 • دانشکده پزشکی №1 (آموزش پزشکان با تخصص 'کسب و کار پزشکی')
 • دانشکده پزشکی №2 (آموزش پزشکان با تخصص 'کسب و کار پزشکی')
 • دانشکده پزشکی №3 (آموزش پزشکان با تخصص 'اطفال)
 • دانشکده پزشکی №4 (آموزش پزشکان با تخصص 'مراقبت های پزشکی و پیشگیرانه')
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده روان شناسی و پزشکی
 • دانشکده آموزش از پزشکان برای نیروهای مسلح اوکراین
 • دانشکده مهندسی پزشکی
 • دانشکده در آموزش شهروندان خارجی
 • دانشکده آموزش پیشرفته

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید شماره تماس : 22226777 - 021