چرا تحصیل در لیتوانی

کشور لیتوانی یکی از کشور های واقع در قاره اروپا می باشد که دانشگاه های بسیار پر سابقه ای را با سوابق درخشان در خود جای داده است؛ از این روی در طی سالهای اخیر بسیاری از دانشجویان بین المللی به این کشور مهاجرت کرده اند . کشور لیتوانی عضو اتحادیه اروپا و ناتو بوده و از کشورهای دو زبانه و تحصیل کرده اروپا محسوب می شود. البته هزینه زندگی در لیتوانی به نسبت کشورهای غربی کمتر است و همین امر لیتوانی را به مکان مطلوبی برای دانشجویان مشتاق بدل می کند. همه این عوامل در کنار سایر عواملی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم موجب شده تا موسسه آتیه آفرینان ایرانیان تصمیم به انجام مشاوره های تخصصی در زمینه مهاجرت به کشور لیتوانی و یا اینکه اصلا چرا به تحصیل در کشور لیتوانی بپردازید ، گرفته است.

چرا تحصیل در لیتوانی ـ سیستم نظام آموزشی در کشور لیتوانی

سیستم نظام آموزشی در کشور لیتوانی به این گونه است که تمام دوره های تحصیلی انگلیسی زبان در لیتوانی بر اساس سیستم انتقال اعتبار اروپا (ECTS) ارزیابی می شوند و به هر سال تحصیلی ۶۰ اعتبار ECTS تعلق می گیرد. مدارج دانشگاهی در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شوند.

 • تحصیلات کارشناسی مورد توجه کار آموزش دانشجویانی است که مقطع متوسطه را پشت سر گذاشته اند. این دوره معمولا سه تا چهار سال به طول می انجامد. پس از آن، دانشجویان وارد مقطع تحصیلی تخصصی تر کارشناسی ارشد نمی شوند. تحصیل کارشناسی ارشد لیتوانی بین یک تا دو سال به طول می انجامد. این دوره های در دانشگاه های مختلف کشور لیتوانی در دسترس هستند. در برخی موارد، دانشجویان به تحصیل ادامه داده و دوره تحصیلی دکترا را به اتمام می رسانند که چهار سال دیگر به طول می انجامد.
 • اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارید و در صدد تحصیل در دوره کارشناسی ارشد لیتوانی و یا یک دوره حرفه ای و تخصصی باشید، یکی از گزینه های پیش رویتان دوره های تحصیلی یکپارچه است. این دوره ها تحصیلات دانشگاهی را در دوره های لیسانس و کارشناسی ارشد را  با هم ترکیب می کنند. فارغ التحصیلان موفق یک دیپلم کارشناسی ارشد لیتوانی را دریافت می کنند که معادل وضعیت مدرک کارشناسی ارشد است.
 • به منظور ورود به تحصیلات دانشگاهی در دوره های دکترا و رزیدنتی، تحصیلات تکمیلی هنری، باید مدرک دوره کارشناسی ارشد یا مدرک مرتبط با آن را در اختیار داشته باشید. دانشجویان در این دوره ها در لیتوانی امکان دریافت بورسیه تحصیلی در لیتوانی نیز را دارند و همچنین می توانند در برنامه های تبادل بین المللی (مثلا Erasmus) شرکت کنند. افرادی که در برنامه تبادل دانشجو شرکت می کنند مستلزم به پرداخت شهریه بیشتر برای برنامه تبادل نیستند. 

بورسیه های تحصیلی در لیتوانی

دانشجویان در همه زمینه ها، پژوهشگران و سخنرانان آموزش عالی یا موسسات پژوهشی کشورهای خارجی برای درخواست بورسیه های دولتی لیتوانیا واجد شرایط هستند. معمولا (ولی نه همیشه)، بورسیه ها هم شهریه تحصیل/ دوره های تابستانی و هم مخارج زندگی را در برمی گیرند. تمکن مالی مورد نیاز به کشوری که از آن اقدام می کنید بستگی دارد. سه نوع بورسیه تحصیلی ارائه می شود:

 • برای دوره های زبان لیتوانیایی و دوره های تابستانی فرهنگی؛
 • برای تحصیلات تمام وقت در مقطع کارشناسی ارشد لیتوانی

اول آوریل ضرب العجل ارائه مدارک برای هر دو ترم بهار و پاییز است (برای دوره های تابستانی، تحصیلات کوتاه مدت و بورسیه های تحصیلی)، در حالی که ضرب العجل درخواست برای تحصیلات مقطع کارشناسی ارشد معمولا برای نیمه جولای تعیین می شود.

 

 

تحصی به زبان انگلیسی در کشور لیتوانی
تحصیل به زبان انگلیسی در کشور لیتوانی

 

تحصیل به زبان انگلیسی در کشور لیتوانی

کشور لیتوانی بزرگ ترین کشور حوزه بالتیک در اروپا می باشد که شمال شرقی اروپا واقع شده است و به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شده می شود. از آنجایی که کشور لیتوانی دارای عضویت در شنگن، برخورداری از امنیت اجتماعی فوق العاده و دانشگاه های بسیار معتبری است  افراد زیادی  در جهان متقاضی مهاجرت و ادامه تحصیل در لیتوانی می باشند. مردم لیتوانی به ۲ زبان انگلیسی و لیتوانیایی صحبت می کنند. مهاجرت تحصیلی به لیتوانی در کنار روش های دیگر مهاجرت به لیتوانی می باشد. اطلاع از امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کشور لیتوانی ، هزینه زندگی در لیتوانی و هزینه اقامت یا هزینه تحصیل در این کشور از مواردی است که مورد سوال افرادی متقاضی مهاجرت به کشور لیتوانی می باشد.

اگر می خواهید از شرایط تحصیل در  کشور لیتوانی  اطلاعات کافی داشته باشید به مقاله "تحصیل در لیتوانی "مراجعه نمایید.

بد نیست بدانید که  دانشگاههای لیتوانی از سطح بسیار بالایی برخوردار می باشند و تحصیل در لیتوانی به صورت کاملا رایگان صورت می گیرد. تحصیل در لیتوانی برای تمامی سنین به خصوص سنین ۶ تا ۱۶ سال اجباری می باشد و افراد باید در این سنین به تحصیل بپردازند.تحصیل در لیتوانی در هر ۳ مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر است و افراد به راحتی و با هزینه اندک می توانند در لیتوانی به تحصیل بپردازند. دانشگاههای لیتوانی از سطح آموزش و کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. دانشگاههای لیتوانی بسیار معتبر می باشند و مدارک این دانشگاهها در تمامی کشورها دارای اعتبار است.

در لیتوانی ۱۴  دانشگاه دولتی، ۹ دانشگاه غیر دولتی، ۱۳ کالج دولتی و ۱۱ کالج غیر دولتی و دانشگاههای فنی و حرفه ای وجود دارد که دانشجویان متقاضی تحصیل در لیتوانی می توانند در این مراکز به ادامه تحصیل بپردازند.دانشگاه های کشور لیتوانی در دو نوع خصوصی و دانشگاه های دولتی هستند افراد متقاضی تحصیل در لیتوانی در دانشگاههای خصوصی باید هزینه تحصیل خود را بپردازند و هر ترم مبلغی به عنوان شهریه دانشگاه به دانشگاه واریز نمایند. اما تحصیل در دانشگاههای دولتی لیتوانی به صورت کاملا رایگان می باشد و فرد متقاضی متحمل هیچگونه پرداخت شهریه به  دانشگاه نخواهد بود.

تحصیل در لیتوانی و در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به زبان انگلیسی می باشد. تحصیل در لیتوانی همانند امریکا و ایران می باشد یعنی فرد متقاضی تحصیل در لیتوانی پس از پشت سر گذاشتن مقطع دبیرستان باید در کنکور شرکت نمایند و در صورت قبولی اجازه ورود به دانشگاههای لیتوانی را پیدا می کنند.

کشور لیتوانی دارای دانشگاه های معتبری در سطح جهانی می باشد که مدارک آن در سراسر دنیا تایید شده می باشد. دانشگاه های لیتوانی امکانات بسیار مطلوبی با هزینه هایی بسیار کم در اختیار دانشجویان قرار می دهد.کشور لیتوانی دارای موسسات آموزش عالی و دانشگاه های بسیاری در دو نوع خصوصی و دولتی می باشد که در اغلب آن ها تحصیل به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد. آن دسته از دانشجویانی که موفق به تحصیل در لیتوانی و اخذ مدارک دانشگاهی این کشور می شوند می توانند در سراسر جهان شغل مناسبی بدست آورند و آینده شغلی خود را تضمین نمایند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارایه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

 

 

 

مدارک ویزای تحصیلی لیتوانی
مدارک ویزای تحصیلی لیتوانی

مدارک ویزای تحصیلی لیتوانی

کشور لیتوانی یکی از کشورهای اروپایی است که عضو اتحادیه اروپا می باشد. کشور لیتوانی در شمال شرقی اروپا واقع است و از شمال با کشور لتونی و از جنوب با بلاروس هم جوار است و از مغرب به دریای بالتیک متصل می شود. از آنجایی که کشور لیتوانی عضو اتحادیه اروپا می باشد دارندگان ویزای لیتوانی یا ویزای تحصیلی لیتوانی می توانند تا پایان انقضا یا همان تاریخ اعتبار ثبت شده بر روی ویزا نه تنها در لیتوانی بلکه در بقیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز تردد داشته باشند. برای ورود به کشور لیتوانی راههای مختلف زیادی جود دارد که می توان به ویزای تحصیلی کشور لیتوانی ،ویزای دیداری کشور لیتوانی ،ویزای تجاری کشور لیتوانی ،ویزای توریستی کشور لیتوانی ،ویزای پزشکی کشور لیتوانی ، ویزای هنری و ویزای ورزشی کشور لیتوانی اشاره کرد.که ویزای تحصیلی لیتوانی راه خوبی برای سفر به اروپا می باشد. گروه آتیه آفرینان ایرانیان بر آن شد تا جهت افزایش اطلاعات شما دانشجویان عزیز مقاله" ویزای تحصیلی لیتوانی" را تهیه و در اختیار شما عزیزان قرار دهد . پس اگر از آن دسته از دانشجویانی هستید که قصد تحصیل در لیتوانی را دارید و می خواهید ویزای تحصیلی لیتوانی را اخذ کنید در این مقاله با ما همراه باشید.

مدارک ویزای تحصیلی لیتوانی – معرفی کشور لیتوانی

برای معرفی کشور لیتوانی باید گفت که کشور لیتوانی جزو کشورهای عضو شینگن می باشد و شما می توانید هم با ویزای لیتوانی و هم با ویزای شینگن وارد این کشور شوید و تا پایان اعتبار ثبت شده در ویزا در این کشور اقامت داشته باشید. کشور لیتوانی داراری دانشگاه‌هایی است که در زمره  دانشگاه‌های برتر اتحادیه اروپا محسوب می‌شوند. تحصیل در دانشگاه‌های لیتوانی برای دانشجویان خارجی در اکثر رشته‌ها به زبان انگلیسی امکان پذیر است.همه دانشجویانی که شهروند اتحادیه اروپا محسوب میشوند و برای تحصیل به کشور لیتوانی می آیند، باید بلافاصله پس از ورود در اداره مهاجرت ثبت نام کرده وپس از ثبت نام در اداره مهاجرت دانشجویان باید محل اقامت خود را در اداره منطقه محلی اعلام کنند. در صورتی که قصد اخذ ویزای تحصیلی کشور لیتوانی را دارید می بایست در وحله اول اطلاعات خود را در زمینه ویزای تحصیلی لیتوانی تکمیل نمایید و دوم اینکه با مشاورین موسسه آتیه آفرینان ایرانیان که اطلاعات انها در زمینه ویزای تحصیلی لیتوانی کاملتر است، مشورت نمایید.

مدارک ویزای تحصیلی کشور لیتوانی – مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کشور لیتوانی

در کشور لیتوانی ۲۳ دانشگاه وجود دارد . ۱۴ دانشگاه آن دانشگاه دولتی ، ۸ دانشگاه آن دانشگاه خصوصی هستند و ۱ دانشگاه آن شعبه ای از دانشگاه لهستان است .

برای اخذ ویزای تحصیلی کشور لیتوانی لازم به ذکر است که باید بدانید که این کشور در ایران سفارت خانه ندارد و باید برای اخذ ویزا به نزدیک ترین کشوری که لیتوانی سفارت دارد بروید که برای ایرانیان ساکن در خود ایران نزدیک ترین کشور ترکیه است و شما می توانید با گرفتن وقت سفارت لیتوانی ، به سفارت این کشور مراجعه کرده و برای ویزای تحصیلی لیتوانی اقدام نمایید. در ادامه به برخی مدارک کلی برای اخذ ویزای لیتوانی و به صورت خاص اخذ ویزای تحصیلی لیتوانی پرداخته می پردازیم:

دقت کنید که تمام مدارک باید به زبان لیتوانی ترجمه شده باشند!

 • درخواست تکمیل شده ی ویزا
 • هزینه های مربوط به درخواست ویزا (در صورت لزوم)
 • مدارک تمکن مالی (حداقل ۱۹۰ یورو در ماه)
 • جدید ترین عکس ( در ۶ ماه گذشته ) در اندازه ی ۲*۲ . عکس پاسپورتی باید رنگی ، از نمای جلو و با پس زمینه ساده / روشن باشد .
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • بیمه درمانی در لیتوانی معتبر است که مبلغ آن کمتر از ۵۷۹۲۴۰ یورو نباشد.
 • دانشجویان غیر از کشورهای اتحادیه اروپا باید قبل از ورود به لیتوانی ویزا D دریافت کنند.
 • از داشتن تاریخ اعتبار پاسپورت خود اطمینان حاصل کنید چون که پاسپورت شما باید حداقل نود روز بعد از سفر شما به این کشور اعتبار داشته و علاوه بر آن دو صفحه از آن نیز حداقل خالی باشد.
 • یک الی سه ماه قبل از سفر خود به لیتوانی وقت سفارت خود را تنظیم کنید و این کار را می توانید به صورت اینترنتی از سفارت لیتوانی در ترکیه انجام دهید.
 • بعد از اخذ وقت سفارت شما می بایست فرم درخواست ویزای خود را به فرم ویزای لیتوانی درخواست دهید. دقت کنید که همانطور که گفته شد می توانید از طریق ویزای شینگن نیز برای سفر به لیتوانی استفاده کنید. لازم به ذکر است که این فرم ها نیاز به توضیح خاصی ندارند و به صورت روتین پر می شوند و حاوی برخی اطلاعات شخصی شما از جمله نام و نام خانوادگی و آدرس و از این قبیل اطلاعات می باشد.
 • همچنین از دقیق بودن اطلاعات هتل و محل اقامت خود نیز اطمینان حاصل کنید چرا که آفیسر سفارت حتما این موضوع را مورد بررسی قرار خواهد داد و ممکن است در صورت مبهم بودن ویزای شما صادر نشود.
 • همچنین به یاد داشته باشید که برای رزرو وقت سفارت باید مبلغی را پرداخت نمایید که اطلاعات آن را می توانید از سایت سفارت بگیرید.

اینها مدارک کلی برای اخذ ویزای لیتوانی بودند ولی برای اخذ ویزای تحصیلی کشور لیتوانی شما نیاز به مدارک زیر نیز دارید:

 • گواهی ثبت نام در دانشگاه یا موسسه آموزشی در لیتوانی
 • تأییدیه بانکی از معاشات ۳ ماهه در کشور بانکی
 • رزرو بلیط هواپیما
 • نامه های دریافتی از موسسه آموزش عالی کشور لیتوانی
 • بیمه نامه پزشکی اتحادیه اروپا؛
 • نامه میانجیگری (در دفتر برنامه های بین المللی و روابط دانشگاه ویلیام آماده می شود؛ اعتبار ۱ ماه)؛
  کپی از پذیرش دانشگاه که نشان دهد شما به عنوان یک دانشجو پذیرفته شده اید

 • محل اقامت در یک Seniūnija باید ظرف ۷ روز پس از دریافت تأییدیه اداره مهاجرت اعلام شود که دانشجویان ثبت شده است.

توجه: تمام اسناد باید به زبان لیتوانی ترجمه شوند. قرارداد بیمه درمانی باید حداقل به یکی از زبانهای لیتوانیایی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی یا روسی ترجمه شده باشد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

 

 

 

 

بورسیه های تحصیلی در لیتوانی

بورسیه های تحصیلی در لیتوانی

دانشجویان زیادی از کشور های مختلف تمایل دارند که جهت ادامه تحصیل به کشور های خارجی مهاجرت کنند . یکی از نکاتی که قبل از انجام اقدامات لازم جهت تحصیل در کشور های خارجی باید بررسی شود هزینه های مربوط به تحصیل در کشور های خارجی می باشد . کشور لیتوانی هم همانند سایر کشور ها برای دانشجویان خود بورسیه های تحصیلی ارائه می دهد . ارائه کمک هزینه و بورسیه های تحصیلی در لیتوانی از مزایای مهم تحصیل در کشور لیتوانی می باشد . 

 

 

بورسیه های تحصیلی در لیتوانی شرایط دریافت بورسیه تحصیلی لیتوانی

با دریافت بورسیه های تحصیلی در لیتوانی ، هزینه تحصیل و زندگی دانشجو در کشور لیتوانی کاهش پیدا می کند . دانشجویانی که می خواهند از بورسیه های تحصیلی در کشور لیتوانی استفاده کنند باید شرایط لازم برای دریافت بورسیه را داشته باشند . برای اطلاع از شرایط دریافت بورسیه و همچنین زمان درخواست برای دریافت بورسیه ، دانشجویان باید به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه نمایند . یکی از بهترین نوع بورسیه در کشور لیتوانی ، بورسیه تحصیلی کامل می باشد . بورسیه کامل ، هزینه تحصیل و زندگی دانشجو را پوشش می دهد . البته برای دریافت بورسیه تحصیلی کامل در لیتوانی دانشجویان باید شرایط لازم را داشته باشند و دارای شایستگی های کافی باشند .

 

بورسیه های تحصیلی در لیتوانی نکات لازم جهت دریافت بورسیه تحصیلی در کشور لیتوانی

نکات لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی در کشور لیتوانی عبارتند از :

 • برای دریافت بورسیه تحصیلی لیتوانی دانشجو باید در فرم پذیرش خود نام درس ها و تعداد واحد آن ها را بنویسد .
 • برای دریافت بورسیه تحصیلی لیتوانی دانشجو باید در فرم پذیرش خود نام رشته مورد نظر تحقیقات را بنویسد .
 • داوطلب باید ابتدا از دانشگاه های کشور لیتوانی پذیرش دریافت کند و برای بورسیه اقدام کند .
 • جهت دریافت بورسیه تحصیلی لیتوانی ، داوطلب باید دانشجو ، استاد و یا در مراکز تحقیقاتی محقق باشد .
 • به جز دانشجویان مطالعات سایر دانشجویان جهت دریافت بورسیه تحصیلی در لیتوانی باید حداقل ۲۵ واحد درسی را در هر ترم پاس کنند .
 • دانشجو نمی تواند همزمان هم از بورسیه تحصیلی دولتی و هم از سایر بورسیه های کشور لیتوانی استفاده کند .

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151