اقامت بلاروس

افراد زیادی تمایل دارند که به کشور بلاروس مهاجرت نمایند و اقامت بلاروس را کسب کنند . برای دریافت اقامت کشور بلاروس روش های گوناگونی وجود دارد . در این مقاله به بررسی اقامت بلاروس پرداخته می شود .

 

اقامت بلاروس مهاجرت تحصیلی به بلاروس

برای تحصیل در کشور بلاروس فرد باید به زبان انگلیسی یا زبان روسی مسلط باشد . اگر فردی به یکی ازاین دو زبان مسلط نباشد می تواند دوره های آموزشی در بلاروس شرکت کند . دانشجویانی که بخواهند در رشته های پزشکی در دانشگاه های کشور بلاروس تحصیل نمایند باید در آزمون ورودی کشور بلاروس شرکت نمایند .  اگر دانشجویایی آمادگی کامل را نداشته باشد و یا مدرک زبان نداشته باشد می تواند در دوره ی کالج که به مدت 9 ماه است شرکت کند و پس از اتمام دوره ی کالج در امتحان ورودی شرکت نمایند و قبول شوند . هزینه تحصیل در کشور بلاروس در هر ترم بین 1500 تا 2000 دلار می شود . اما هزینه ی تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در هر ترم بین 3500 تا 4200 دلار می شود . همچنین هزینه شرکت در دوره ی کالج برای هر نفر 4500 دلار می شود و هزینه زندگی دانشجویی در کشور بلاروس نیز در هر ماه تقریباً 400 دلار می شود .

 

اقامت بلاروس مهاجرت سرمایه گذاری به بلاروس

افرادی که در کشور بلاروس سرمایه گذاری انجام دهند می توانند اقامت بلاروس را دریافت کنند . حداقل مبلغ 1500 تا 2000 دلار برای ثبت شرکت در کشور بلاروس لازم است . البته پس از گذشت 5 سال از فعالیت شرکت حداقل سود دهی شرکت باید مبلغ 150000 یورو باشد . اگر ثبت شرکت فرد در کشور بلاروس دارای سود دهی باشد فرد می تواند برای دریافت اقامت بلاروس به صورت دائمی اقدام نماید . فردی که با استفاده از سرمایه گذاری اقامت بلاروس را دریافت کرده است می تواند برای همسر و فرزندان خود نیز اقامت بلاروس را دریافت کند .

 

افرادی که می خواهند تابعیت کشور بلاروس را کسب نمایند باید به زبان روسی مسلط باشند ، از قوانین کشور بلاروس تبعیت نمایند ، تابعیت کشور دیگری را نداشته باشند ، درآمد لازم خود را از روش های مشروع کسب نمایند و حداقل به مدت 7 سال در کشور بلاروس اقامت داشته باشند .

تحصیل پزشکی در بلاروس

تحصیل پزشکی در بلاروس

کشور بلاروس یکی از کشور هایی است که تحصیل پزشکی در آن نسبت به سایر کشور ها کم هزینه تر است . دوره ی تحصیلی رشته ی پزشکی در کشور بلاروس 6 سال زمان لازم دارد . در سه سال اول دوره ی پزشکی دانشجویان درس هایی از قبیل فلسفه ، زبان لاتین ، شیمی و زیست شناسی  را آموزش می بینند . در سال های سوم تا ششم دوره ی پزشکی دانشجویان به کلینک ها و بیمارستان ها می روند و درس های تخصصی را فرا می گیرند . دانشجویان در زمان آموزش دروس تخصصی در ایام تابستان به صورت عملی آموزش ها را فرا می گیرند . پس از اتمام دوره ی تحصیل پزشکی دانشجویان باید یک سال به عنوان کارآموز زیر نظر استادان دیگر مشغول به کار شوند .

برای ورود به دانشگاه پزشکی کشور بلاروس معدل کل دیپلم و پیش دانشگاهی دانشجو باید دارای معدل بالای 16 باشد و در آزمون ورودی دانشگاه نیز باید قبول شود . دانشجویان در صورتی که این دو شرط را نداشته باشند و یا آمادگی آزمون را نداشته باشند باید در دوره ی کالج که پاتفک است و 9 ماه زمان می برد شرکت کنند و سپس آزمون ورودی دانشگاه را انجام دهند .

شهریه ی دوره ی پاتفک 31 هزار دلار است . شهریه ی دوره ی پزشکی در کشور بلاروس در هر سال بین 4500 تا 5000 دلار می شود البته اگر تحصیل دانشجو به زبان روسی باشد هزینه ی تحصیل دانشجو حدوداً 800 دلار کمتر می شود . همچنین هزینه ی زندگی در کشور بلاروس برای دنشجو در هر ماه بین 300 تا 400 دلار می شود .

لازم به ذکر است که دانشجو باید در ابتدا هزینه ی کالج را یکجا پرداخت کند اما شهریه ی دانشگاه را در هر ترم می تواند پرداخت کند .

 

اگر شما هم می خواهید برای تحصیل پزشکی بلاروس اقامت این کشور را دریافت کنید بهتر است که با مراجعه به سایت آتیه آفرینان ایرانیان و دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان این سایت در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب نمایید .

تحصیل رایگان در بلاروس

تحصیل رایگان در بلاروس

 

معمولاً افراد برای مهاجرت به کشور های خارجی برای تحصیل یا هر هدف دیگری ، به دنبال یک کشور هستند که در آن تبعیض نژادی وجود نداشته باشد و هزینه زندگی نیز در آن پایین باشد . کشور بلاروس یکی از کشور هایی است که این ویژگی را دارد . بنابراین گزینه مناسبی برای تحصیل خارجیان است . یکی از مسائل دیگر برای تحصیل در کشور های خارجی که برای داوطلبان خارجی مهم است امکان تحصیل رایگان می باشد . بنابراین در این مقاله به بررسی تحصیل رایگان در بلاروس می پردازیم .

 

می توان گفت تقریباً تحصیل رایگان در بلاروس امکان پذیر نیست و افراد باید برای تحصیل در کشور بلاروس شهریه های دانشگاه و هزینه های زندگی خود را تأمین کنند . اما در کل هزینه زندگی و تحصیل در کشور بلاروس نسبت به سایر کشور های اروپایی پایین تر است و زندگی و تحصیل در بلاروس نسبت به سایر کشور ها مقرون به صرفه تر می باشد .

 

اما دولت کشور بلاروس برای ایجاد شرایط تحصیل رایگان در بلاروس و کمک به دانشجویان مزایایی از قبیل اجازه اشتغال به دانشجو ، بورسیه تحصیلی ، ارائه خوابگاه دانشجویی با هزینه کم و ... را برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته است .

 

دانشجویان خارجی که در کشور بلاروس تحصیل می کنند با توجه به مقطع تحصیلی خود در هر هفته بین 10 تا 30 ساعت اجازه کار قانونی در کشور بلاروس را دارند . همچنین کشور بلاروس برای دانشجویان خارجی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند بورسیه تحصیلی در نظر گرفته است که اگر دانشجویان شرایط لازم را داشته باشند می توانند از این بورسیه ها استفاده نمایند .

 

همچنین دانشجویان خارجی می توانند به جای اجاره مسکن در کشور بلاروس از خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های کشور بلاروس استفاده کنند و به این ترتیب هزینه های خود را کاهش دهند .

 

بنابر مطالب گفته شده دانشجویان خارجی در بلاروس با استفاده از راهکار هایی که ارائه شد می توانند تا حدی از تحصیل رایگان در بلاروس برخوردار شوند .

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در زمینه تحصیل رایگان در بلاروس می توانید به سایت آتیه آفرینان ایرانیان مراجعه نمایید و مقاله " تحصیل رایگان در بلاروس " را مطالعه نمایید .

تحصیل دندانپزشکی بلاروس

تحصیل دندانپزشکی بلاروس

بسیاری افراد تمایل دارند که برای تحصیل در رشته هالی پزشکی و دندانپزشکی به خارج از کشور بروند . یکی از گزینه های بسیار خوب و مناسب برای تحصیل در رشته ی پزشکی ، کشور بلاروس می باشد . دروس دندانپزشکی در کشور بلاروس به دو زبان روسی و انگلیسی تدریس می شوند . افرادی که می خواهند برای تحصیل دندانپزشکی به بلاروس بروند باید دارای مدرک دیپلم با معدل بالای 14 رشته ی ریاضی یا تجربی باشند . پس از صحبت با دانشگاه و تایید شدن متقاضی ، فرد باید به مدت یک سال در پاتفک که در کالج بلاروس برگزار می شود شرکت کند و پس از اتمام دوره فرد باید در آزمون شرکت کند در صورت قبولی در آزمون متقاضی می تواند وارد دانشگاه های دندانپزشکی بلاروس شود . میانگین معدل مدرک دیپلم و مدرک پاتفک فرد باید بیشتر از 16 یا برابر 16 باشد .

دوره ی دندانپزشکی در کشور بلاروس 5 سال می باشد . هزینه ی تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در کشور بلاروس به زبان روسی هر سال 3900 دلار می شود و به زبان انگلیسی هر سال 4800 دلار در سال می شود .

هزینه ی زندگی دانشجویی در کشور بلاروس بین 300 تا 400 دلار در سال می شود .

لازم به ذکر است که همه ی دانشگاه های کشور بلاروس خوابگاه هایی با اتاق های 2 یا 3 نفره دارند . البته دانشجویان رشته های پزشکی می توانند در صورت تمایل اتاق های تک نفره دریافت کنند .

 

تحصیل دندانپزشکی در بلاروس مدارک لازم برای پذیرش رشته دندانپزشکی در کشور بلاروس

  1. اصل مدرک دیپلم متقاضی
  2. اصل ریز نمرات دیپلم متقاضی
  3. پاسپوت
  4. درصورت گذراندن دوره ی پیش دانشگاهی اصل مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن

 

فرایند دریافت ویزای تحصیل دندانپزشکی کشور بلاروس کمتر از 6 ماه زمان لازم دارد .

 

برای دیافت مشاوره در زمینه تحصیل دندانپزشکی بلاروس به سایت آتیه آفرینان ایرانیان مراجعه نمایید .

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151