نقشه بلاروس

بلاروس یکی از جمهوری های شوروی سابق می باشد که در سال 1991 با مرکز شهر مینسک  به استقلال رسیده است ،از لحاظ رسمی این کشور به عنوان جمهوری بلاروس معروف است.

 

زبان مردم بلاروس ،بلاروسی است ولی زبان روسی به عنوان مهمترین زبان کاربرد بسیار گسترده ای دارد.

بلاروس با اکراین ،روسیه ،لهستان ،لیتوانی و لتونی همسایه می باشد. پایتخت آن شهر  زیبای مینسک  با قدمت ۹۵2 سال است و شهرهای مهم دیگر آن برست، برست، گرودنو، گومل، موگلیف و ویتبسک هستند.

این کشور دارای دانشگاه های علوم پزشکی ،فنی و مهندسی و علوم انسانی است که مورد تایید بودن دانشگاه علوم پزشکی مینسک باعث شده هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان ادامه تحصیل این رشته را جذب کند.

موقعیت جغرافیایی ،فرهنگی و علمی کشور بلاروس این کشور را بستر نهایی برای ادامه تحصیل در رشته های مختلف قرار داده است.

 

تحصیل در بلاروس

امتیازات تحصیل در بلاروس

هزینه های پایین نسبت به سایر کشورهای مشابه

اعتبار علمی و مدرکی بالا

دانشگاه دولتی بلاروس دارای رتبه علمی ۵۹۶ در جهان و قدمت ۹۰ ساله می باشد.

دارای ۲۰ دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران و اعزام هرساله تعدادی از دانشجویان بورسیه وزارت علوم به این کشور

ارتباط خوب با سایر کشورهای دنیا

امنیت بالا اجتماعی بلاروس و بدور از تبعیض نژادی

امکانات کامل تفریحی و رفاهی در بلاروس

اخذ روادید تحصیلی بصورت تضمینی

دارا بودن خوابگاههای مناسب دانشجویی

آب و هوای معتدل تر نسبت به روسیه

دارای دانشگاههایی با قدمت بالا

تحصیلات عالی بلاروس

دانشگاههای بلاروس  دارای کیفیت بسیار خوب و شهرت بالای جهانی میباشند و سالانه از بسیاری از کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل به بلاروس می آسند ؛ به طوریکه در سال ۲۰۰۰ – ۲۰۰۱ میلادی حدود ۱۲۰۰۰ دانشجوی خارجی فقط در شهر مینسک پایتخت بلاروس در مقاطع کارشناسی ؛ کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی مشغول به تحصیل بوده اند . دانشگاه های بلاروس به لحاظ علمی و تاریخی و پژوهشهای علمی و تاثیرات اجتماعی در اروپا دارای پیشینه قوی و شناخته شده است .

تحصیلات در بلاروس از کودکستان تا بالاترین درجات دانشگاهی رایگان میباشد و حداقل تحصیلات مردم در جمهوری بلاروس فوق دیپلم میباشد.

این کشور یک جمهوری جوان و دانشگاهی است که دارای دانشگاه ها ، انستیتو ها و مراکز تحقیقاتی متعدد با پتانسیل علمی بالا میباشد که در آنها شرایط مناسبی برای تحصیل و زندگی دانشجویان خارجی وجود دارد و مردم بلاروس برای خارجیان احترام و ارزش خاصی قایل میباشند.

 

دانشگاه علوم پزشکی مینسک مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد و تقریبا اکثر دانشگاه های مهندسی کشور بلاروس را وزارت علوم ایران تایید می کند

یکی از مزایای گروه علوم پزشکی مینسک داشتن دروه پیش دانشگاهی و کل دوره پزشکی به زبان انگلیسی است. در صورتی که نمرات بالایی داشته باشید و زبان انگلیسی شما در سطح خوبی باشد می تواننید با شرکت در امتحان ورودی سال 1 ،بعد از قبولی بدون گذراندن دوره پیش دانشگاهی وارد سال یک دانشگاه شوید.

درباره دانشگاه در بلاروس

در این جمهوری چهل و شش دانشگاه و دانشکده و بیش از یکصد وچهل موسسه تحقیقاتی و پژوهشی و چهل موسسه اجرایی بطور احسن مشغول تحقیقات علمی پژوهشی و پرورش کادر در زمینه های مختلف میباشد. در این کشور مسیله تندرستی و سلامت مردم از اهمیت خاصی برخوردار میباشد به همین علت درمان برای همگان رایگان میباشد.

رستوران و خوابگاه دانشگاه های بلاروس

دانشگاهها در بلاروس دارای رستوران بوده و امکان پذیرایی از دانشجویان را دارند

خوابگاه دانشجویی متشکل از ۲اتاق ۲تا ۳ نفره میباشد یک حمام یک دستشویی یک حال درست شده است ودر داخل اتاق ها برای هر نفر یک کمد دیواری یک صندلی و یک میز کوچک وجود دارد ودر اتاق های ۲ نفره ۲ تخت خواب و در اتاق های ۳ نفره ۳ تخت نیز وجود دارد و برای هر  دو اتاق یک یخچال است .

آموزش زبان انگلیسی در بلاروس

کسانی که بخواهند در کنار زبان روسی به فراگیری زبان انگلیسی نیز بپردازند می توانند با هزینه ای معادل ۳۰ دلار در ماه در دانشگاه زبان های خارجی تحت نظر مجرب ترین اساتید زبان انگلیسی هفته ای سه جلسه و هر جلسه معادل ۳ ساعت مشغول به تحصیل شوند .

موسسه آتیه آفرینان با سالها تجربه در زمینه اعزام دانشجو و استفتده از مشاورین فارغ التحصیل از کشور بلاروس سعی در اطلاع رسانی کامل و ارائه خدمات شایسته در زمینه تحصیل در بلاروس را دارد شما میتوانید برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات کامل کشور بلاروس با موسسه تماس حاصل فرمایید

 

 

 

 

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراک
0