تاریخچه روسیه

تاریخچه روسیه

تاریخچه روسیه به شرح زیر می باشد .

کشور روسیه در قاره آسیا واقع شده است . وسعت کشور روسیه 17075400 کیلومتر مربع می باشد . این کشور دارای 143372500 نفر جمعیت است . کشور روسیه پهناورترین کشور جهان می باشد .

 

برای اقامت روسیه روش های زیادی وجود دارد که در مقاله اقامت روسیه ارائه شده است .

 

 

تاریخچه کشور روسیه

کشور روسیه تا قبل از قرن هجدهم کشور زیاد نیرومندی در اروپا نبود و دارای وسعت کمی بود . اما پس از شروع قرن هجدهم میلادی ، تزارپتر بزرگ اصلاحاتی در کشور روسیه انجام داد و با انجام این اصلاحات کشور روسیه ، تبدیل به یک امپراتوری نیرومند شد . با وقوع انقلاب کمونیستی که در سال 1917 در این کشور ، نام آن به " اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی " تبدیل شد . پس از فروپاشیدن شوروی در سال 1991 پس از پایان جنگ سرد طولانی با غرب ،  فدراسیون روسیه به جای شوری نشست .

 

تاریخچه روسیه واحد پول کشور روسیه

روبل واحد پول کشور روسیه می باشد . اقتصاد کشور روسیه به منابع بزرگ انرژی مخصوصاً گاز در این کشور وابسته می باشد . هر یک روبل معادل 100 کوپک است . اسکانس های 50 ، 100 ، 500 ، 1000 و 50000 اسکانس هایی هستند که به صورت متداول در بین مردم روسیه استفاده می شوند . البته اسکناس های 5 و 10 روبلی هم وجود دارد که خیلی کم در بین مردم استفاده می شوند .

 

شما می توانید پس از مطالعه این مقاله ، مقاله تحصیل در روسیه را مطالعه نمایید .

 

تاریخچه روسیه - دین مردم کشور روسیه

کشور روسیه دارای چند ملیت و چند قوم می باشد . 75 درصد مردم کشور روسیه دارای دین مسیحی هستند . 5 درصد از مردم کشور روسیه هم دارای دین مسلمان هستند . تقریبا یک درصد مردم کشور روسیه از دیگر ادیان از قبیل یهودیت ، کاتولیک ، بودایی و پروتستانت پیروی می کنند . همچنین  حدود 8 درصد از مردم کشور روسیه بی دین و ملحد می باشند .

 

تاریخچه روسیه - زبان مردم کشور روسیه

در کشور روسیه تقریبا 160 گروه قومی وجود دارد . همچنین بیش از  100 نوع زبان مختلف در کشور روسیه وجود دارد . تقریبا 142.6 نفر در کشور روسیه به زبان روسی صحبت می کنند . دومین زبان کشور روسیه ، زبان تاتاری است ، که تقریبا 5.3 میلیون نفر در کشور روسیه به این زبان صحبت می کنند . تقریبا یک میلیون و هشتصد نفر از مردم در کشور روسیه به زبان اوکراینی صحبت می کنند . البته زبان روسی ، تنها زبان رسمی در کشور روسیه است .

 

تحصیل در روسیه یکی از روش های مهاجرت به روسیه می باشد .

 

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراک
0
  • اولین نظر را شما بدهید

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151