اقامت روسیه

اقامت روسیه

کشور روسیه یکی از کشور های زیبای جهان می باشد که از مکان های گردشگری و توریستی بسیاری برخوردار است . هر ساله افراد زیادی برای بازدید و گردشگری به کشور روسیه سفر می کنند . بسیاری از افراد تمایل دارند که بتوانند اقامت کشور روسیه را دریافت کنند .

 

 

 

 

دریافت اقامت کشور روسیه به دو صورت اقامت دائم و اقامت موقت صورت می گیرد . معمولاً افرادی که برای کار ، تحصیل و سرمایه گذاری ،ازدواج و ... به کشور روسیه مهاجرت می کنند ابتدا اقامت موقت این کشور را دریافت می کنند و پس از گذشت چند سال که برای هر نوع اقامت متفاوت است می توانند برای دریافت اقامت دائم کشور روسیه اقدام نمایند .

 

افرادی که اقامت موقت کشور روسیه را دارند معمولاً می توانند پس از گذشت 1 سال از اقامت خود در کشور روسیه برای دریافت اقامت دائم خود در کشور روسیه  اقدام کنند که مدت اقامت دائم 5 سال است . البته برای دریافت اقامت دائم افراد باید دارای شرایط و معیار های خاصی باشند . پس از دریافت اقامت دائم کشور روسیه فرد می تواند برای دریافت شهروندی کشور روسیه اقدام نماید .

 

البته ممکن است بسیاری از افراد اقامت دئم کشور روسیه را داشته باشند اما نتوانند شهروندی کشور روسیه را دریافت نمایند . افرادی که شهروندی روسیه را دارند و افرادی که اقامت دائم کشور روسیه را دارند تقریباً از حقوق یکسانی در کشور روسیه برخوردار می شوند .

 

افرادی که اقامت دائم کشور روسیه را دریافت می کنند می توانند آزادانه در کشور روسیه مشغول به کار شوند ، این اجازه را دارند که آزادانه از کشور روسیه خارج شوند و وارد این کشور شوند ، به خدمات اجتماعی روسیه دسترسی کامل دارند . در انتخاب محلی و رفراندم شرکت کنند و رأی خود را بدهند و در یک آدرس روسی  به صورت دائم ثبت نام نمایند .

 

حال اگر فردی موفق شود تابعیت کشور روسیه را دریافت نماید برای او گذرنامه روسی صادر شده و او می تواند در نهاد های دولتی کشور روسیه مشغول کار شود ، باید در ارتش روسیه خدمت کند ، در همه انتخابات ملی روسیه حق حضور دارد ، این اجازه را دارد که به مدت نامحدود در خارج از کشور روسیه زندگی کند ، از کشور روسیه اخراج نخواهد شد .

 

افراد می توانند مجوز اقامت دائم روسیه برای خود را که 5 سال اعتبار دارد به تعداد نامحدود تمدید نمایند . اگر فردی برای 6 ماه پیاپی در خارج از کشور روسیه باشد اقامت دائم روسیه برای او لغو خواهد شد . فردی که اقامت دائم روسیه را دارد باید سالانه با GUVM ثبت نام کند و اگر اقامت دائم فرد منقضی شود دیگر امکان تمدید اقامت دائم وجود ندارد . اگر فردی تابعیت کامل شهروندی کشور روسیه را بپذیرد باید تابعیت و شهروندی کشور خود را ترک نماید .

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراک
0
  • اولین نظر را شما بدهید

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151