مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری

کشور روسیه یک قانون جدید ارائه داده است که طبق این قانون سرمایه گذار خارجی می تواند  با پرداخت مبلغی به یک حساب خیریه در کشور روسیه می تواند اقامت این کشور را دریافت کند . تا زمانی که سرمایه گذار مالیات خود را به موقع پرداخت کند و برای کشور روسیه سودآوری داشته باشد می تواند پاسپورت کشور روسیه را دریافت نماید .

برای مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری سه روش وجود دارد ، اولین روش این است که سرمایه گذار دارای شغل آزاد باشد و یا یک کارآفرین باشد و تجارتش را به کشور روسیه انتقال دهد اگر سودی که شامل مالیات است از این تجارت در طی 3 سال  به صورت هرساله به مبلغ 10 میلیون روبل باشد سرمایه گذار می تواند شهروندی روسیه را دریافت نماید . در روش دوم فرد باید مهارت یا تخصص ویژه ای داشته باشد و در یک تجارت بزرگ در کشور روسیه سرمایه گذاری نماید . در روش سوم فرد باید در کشور روسیه یک ملک را خریداری کند که این روش در حال حاضر یکی از پرطرفدار ترین روش ها می باشد .

از مزایایی که مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری برای شما دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • پاسپورت کشور روسیه بین 5 تا 10 سال دارای اعتبار می باشد .
 • شما با استفاده از ویزای کشور روسیه قادر خواهید بود به 100 کشور جهان سفر نمایید .
 • و ....

در صورتی که شما قصد دارید به روش مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری ، اقامت دائمی این کشور را دریافت نمایید ، بهتر است از یک مشاور رهنمایی بگیرید و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید پیشنهاد ما به شما مراجعه به سایت آتیه آفرینان ایرانیان و استفاده از مشاوره رایگان توسط کارشناسان آتیه آفرینان ایرانیان می باشد .

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

همان گونه که در مقاله های قبلی توضیح داده شد ، راه های مهاجرت به کشور روسیه عبارتند از :

 • مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل در این کشور
 • مهاجرت به روسیه از طریق کار
 • مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

ما در این مقاله به بررسی مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج می پردازیم . اگر شما هم قصد مهاجرت به روسیه را دارید می توانید با خواندن این مقاله با یکی از روش های مهاجرت به کشور روسیه آشنا شوید .

 

یکی از روش های مهاجرت به کشور روسیه ، مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج می باشد که چند سالی هست رواج یافته است .  منظور از مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج این است که ، وقتی فردی خارجی با یک شخص که اهل کشور روسیه می باشد ازدواج کند آن فرد می تواند اقامت دائم کشور روسیه را بگیرد .  بنابراین با این ازدواج فرد به راحتی می تواند درخواست صدور ویزای مهاجرتی داشته باشد . در صورتی که فرد شرایط لازم را داشته باشد و مورد تایید روسیه باشد ، ویزای مهاجرتی روسیه برای آن فرد صادر می شود .  مدت اعتبار این ویزا 5 سال می باشد . پس ز گذشت این 5 سال در صورت دارابودن شرایط لازم این ویزا می تواند تمدید شود یا به اقامت دائم تبدیل شود . برای دریافت ویزای مهاجرتی مدارکی مورد نیاز هستند که در ادامه به معرفی آن ها پرداخته شده است .

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج - مدارک موردنیاز جهت مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

 • مدارک ازدواج زوجین
 • مدارک مشخص کننده حقیقی بودن ازدواج
 • مدرک عدم سوء پیشینه کیفری
 • گواهی پزشکی سلامت
 • همچنین فرد متقاضی باید شرایط زیر را دارا باشد :
 • - تسلط بر زبان روسی
 • سابقه ی اقامت در کشور روسیه
 • کفایت مالی برای زندگی در کشور روسیه

 

سایت آتیه آفرینان ایرانیان آماده ارائه ی مشاوره رایگان در زمینه مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج می باشد .

مهاجرت به روسیه از طریق تولد فرزند

مهاجرت به روسیه از طریق تولد فرزند

کشور روسیه به دلیل مساحت بالا پهناورترین کشور جهان می باشد . کشور روسیه دارای آب و هوایی سردسیر می باشد و میزان بارش در آن هم کم می باشد . به همین علت نمی توان در کشور روسیه کشاورزی و دامپروری انجام داد . جمعیت کشور روسیه بسیار کمتر از سایر کشور هاست و بیشتر وسعت این کشور خالی می باشد . به علت روابط دیپلماتیکی که کشور روسیه با ایران دارد این کشور تقریباً بهترین کشور برای انجام روابط تجاری و بازرگانی و همچنین کاری با کشور ایران می باشد .

تابعیت در کشور ها به دوشکل می باشد اول تابعیت بر اساس خون و دوم تابعیت براساس خاک . در تابعیت براساس خون اگر تابعیت پدر و مادر و یا یکی از آن ها در یک کشور باشد فرزند آن ها نیز می تواند تابعیت آن کشور را دریافت کند . در تابعیت براساس خاک  اگر نوزادی در سرزمین یک کشور به دنیا بیاید می تواند تابعیت آن کشور را دریافت کند . حتی اگر نوزاد در داخل هواپیما یا داخل کشتی در هنگام مسافرت به دنیا بیاید و در آن زمان هواپیما یا کشتی در محدوده سرزمین آن کشور باشند نوزاد می تواند تابعیت آن کشور را دریافت کند . اما در کشور روسیه تابعیت براساس خاک صورت نمی گیرد . در ادامه به روش های مختلف دریافت تابعیت روسیه می پردازیم :

اگر پدر و مادر فرزندی تابعیت کشور روسیه را داشته باشند و فرزند در کشور روسیه یا هر کشور دیگری به دنیا بیاید فرزند می تواند تابعیت کشور روسیه را دریافت کند . اگر یکی از والدین نوزاد تابعیت کشور روسیه را داشته باشند باز هم فرزند آن ها می تواند تابعیت کشور روسیه را دریافت کند .  اگر پدر و مادر فرزندی تابعیت کشور دیگری را داشته باشند ولی به صورت موقت در کشور روسیه اقامت داشته باشند اگر کشور آن ها شهروندی نوزادشان را قبول نکند تابعیت کشور روسیه به نوزاد داده می شود . اگر کودکی در کشور روسیه پیدا شود و تا شش ماه پس از پیدا شدن نوزاد پدر و مادر فرزند به دنبال کودک نیایند آن کودک تابعیت روسیه دریافت می کند .

نکته ای که به آن باید توجه کنید این است که اخذ تابعیت روسیه برای نوزاد به این راحتی هم نیست و اگر نوزاد در کشور روسیه متولد شود و یا یکی از شرایط گفته شده را داشته باشد باید مدارک و اسناد مورد نیاز را به دفتر اداره مهاجرت فدرال روسیه یا کنسولگری سفارت روسیه ارائه دهید تا بتوانید برای فرزند خود تابعیت کشور روسیه را دریافت نمایید .

برای دریافت اطلاعات بیشتری راجع به مهاجرت به روسیه از طریق تولد فرزند به سایت آتیه آفرینان ایرانیان مراجعه نمایید .

 

اخذ اقامت در کشور روسیه از طریق تولد(Russia)

 

مهاجرت از طریق تولد در کشور موضوعی است که در این مقاله سعی به بررسی و تحلیل آن داریم. در واقع یکی ازراه های مهاجرت به کشور روسیه ، تولد آن کشورمی باشد. اما به طور کلی تولد در کشور ها از دو سیستم تبعیت می نماید. یک سیستم خون و دیگری سیستم خاک می باشد. اما مطابق با قوانین و مقررات کشور روسیه، این کشور بر طبق سیستم خون می باشد که تنها تابعیت از سوی پدر یا مادر به فرزند قابل انتقال می باشد. در صورتیکه شخص تمایل داشته باشد فرزند خود را در کشور روسیه به دنیا آورد میان بیمارستان های دولتی و خصوصی مختار می باشد یکی را انتخاب نماید. نکته ای که از اهمیت بالائی برخوردار می باشد و بد نیست در همین ابتدا به آن بپردازیم این است که، در صورتیکه هزینه ها برای تبعۀ خارجی از اهمیت برخوردار باشد، بیمارستان های مسکو، خدماتی را به صورت رایگان در اختیار اتباع خارجی که اجازۀ اقامت موقت در این کشور را دارند فراهم نموده است. البته یکی از مدارکی که نیاز هست حتماً شخص دارا باشد، بیمۀ سلامت این کشور است همانطور که در مطالب فوق نیز به برای شما شرح داده شد بعضی از کشورها سیستم خاک و بعضی از کشورها سیستم خون را پذیرفته اند به طور مثال کشور انگلیس در سال های گذشته اگر فرزندی در خاک کشور وی متولد می شد را صرف نظر از ملیت والدین وی می پذیرفت و به وی تابعیت اعطا می کرد ولی اکنون اکثر کشورها سیستم خون را قبول دارند وحتما یکی از والدین فرزند متولد شده بایستی ملیت آن کشور را دارا باشند تا تابعیت شامل حال فرزند نیز گردد در غیر این صورت تابعیت و حتی در بیشتر کشورها اقامت نیز به فرزند و یا والدین وی تعلق نمی گیرد.

قانون شهروندی و اخذ اقامت و یا تابعیت کشور روسیه توسط دولت فدرال کشور روسیه بررسی می گردد و از سال ۲۰۰۲ اصلاحات و تغییراتی نیز در آن به وجود آمده است و مطابق با بند برتری قانون اساسی در کشور روسیه معاهدات بین المللی از دولت فدرال این کشور(فدراسیون کشور روسیه) نسبت به قوانین داخلی کشور روسیه در اولویت قرار دارند. رئیس جمهور کشور روسیه پوتین قوانین ساده تری در باب اعطای تابعیت کشور روسیه به وجود آورد که یکی از مواردی که تغییر کرد این بود که اگر شخص این امکان را داشته باشد که بتواند به زبان روسی صحبت کند و همچنین حداقل یکی از اجداد وی اقامت دائم یکی از ایالت های داخل مرزهای فدراسیون فعلی روسیه را دارا باشد تابعیت کشور روسیه به وی تعلق می گیرد. اساسا دو چیز در اخذ تابعیت کشور روسیه و واجد شرایط بودن یک کودک برای شهروندی کشور روسیه مهم می باشد:

محل تولد کودک و همچنین ملیتی که والدین وی دارا می باشند. قانون تابعیت کشور روسیه شرایط مختلفی از ترکیب این دو عامل دارد که مقداری این مورد را پیچیده می کند. تابعیت کشور روسیه به کودک اعطا می شود اگر در زمان تولد والدین و یا مادر مجرد و یا پدر مجرد وی ملیت کشور روسیه را داشته باشند و صرف نظر از اینکه فرزند در کدام کشور و در کجا به دنیا آمده باشد.

چنانچه یکی از پدر یا مادرکودک ملیت روسی داشته باشد ولی دیگری یک شخص بدون تابعیت است و خود و یا محل زندگی او ناشناخته باشد و حتی به عنوان شخص گم شده و از دست رفته شناخته شده باشد صرف نظر از محل تولد کودک تابعیت کشور روسیه به وی اعطا می گردد.

چنانچه یکی او والدین ملیت روسی داشته باشد ولی دیگری ملیتی خارجی داشته باشد و نوزاد در خاک کشور روسیه متولد گردد تابعیت کشور روسیه نیز به وی تعلق می گیرد.

اخذ تابعیت از طریق تولد در کشور روسیه

چنانچه یکی از والدین ملیت روسی داشته باشد و دیگری ملیت خارجی داشته باشد و نوزاد در خارج از خاک کشور روسیه متولد شود تا زمانی که ملیت کشور دیگری به وی تعلق نگرفته است و به عبارتی به وی اعطا نشده است هم چنان تابعیت روسی به کودک تعلق می گیرد.

چنانچه پدر و مادر نوزاد ملیت خارجی داشته باشند و یا به عبارتی بدون تابعیت باشند.

نکته بسیار مهمی قابل ذکر است این که یک نوزاد یا بچه با دارا بودن یکی از موارد مذکور خود به خود به شهروند روسی با ملیت این کشور تبدیل نمی شود بلکه بایستی موارد فوق کاملا بررسی شود و به تایید رسد همچنین تمامی مراحل امور اداری و رسمی طی شود و والدین کودک تمامی مدارک و اسناد را به دفتر اداره مهاجرت ( فدرال روسیه ) در محل خود مراجعه کنند و یا اگر فرزند در خارج از این کشور (روسیه)به دنیا آمده است بایستی به بخش کنسولگری سفارت روسیه در کشوری که حضور دارند مراجعه کنند و تمامی مدارک را در جهت تایید مدارک فوق ارائه نمایند. پس از این مراحل چنانچه شرایط بررسی گردید و صحت مدارک ارائه شده به تایید رسید یک علامت( تمبر استاندارد) بر روی گواهی تولد نوزاد چسبانده خواهد شد که تحت قانون تابعیت روسی به کودک اعطا می گردد..

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151