تمکن مالی روسیه

تمکن مالی روسیه

هر ساله افراد زیادی به دلایل متفاوت از قبیل تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و ... به کشور روسیه مهاجرت می کنند . کشور روسیه از امکانات و مزیای زندگی و تفریحی فراوانی برای شهروندان خود برخوردار است و همین سبب می شود که علاقه افراد سایر کشور ها برای مهاجرت به این کشور بیشتر شود . یکی از روس های مهاجرت به کشور روسیه مهاجرت از طریق تمکن مالی روسیه است . بنابراین ما در این مقاله به بررسی تمکن مالی روسیه می پردازیم .

 

 

برای مهاجرت از طریق تمکن مالی روسیه ابتدا فرد باید ثابت کند که توانایی مالی کافی برای زندگی در روسیه را دارد یعنی فرد باید در کشور خود از ملک و املاک و حساب بانکی برخوردار باشد و اسناد آن را ارائه نماید .  فردی که مبلغ مورد نیاز برای تامین هزینه های زندگی خود و همسر و فرزندانش در هر ماه را داشته باشد می تواند برای دریافت اقامت این کشور از طریق تمکن مالی روسیه اقدام نماید .

 

اگر فردی از روش تمکن مالی روسیه اقدام به مهاجرت به این کشور نماید خیلی سریع و راحت می تواند در مدت چند ماه اقامت کشور روسیه را دریافت نماید . همچنین فرد می تواند برای فرزندان تحت تکلف خود و همسرش اقامت روسیه را دریافت نماید . بدین طریق همسر و فرزندان فردی که تمکن مالی روسیه را دارد از تمام خدمات و امکانات روسیه برای شهروندان خود از جمله تحصیل رایگان بهره مند می شوند .

 

افرادی که از تمکن مالی روسیه برخوردار هستند از پرداخت مالیات به دولت روسیه معاف می باشند . همچنین این افراد می توانند در روسیه برای خود ملکی را اجاره و یا خریداری نمایند .

فردی که تمکن مالی روسیه را دارد بدون هیچ دغدغه ای و بدون انجام هیچ کاری به راحتی می تواند با خانواده اش در این کشور زندگی کند .

 

شخصی که اقامت موقت روسیه را از طریق تمکن مالی دریافت می کند می تواند پس از گذشت چند سال ( معمولاً 5 سال ) اقامت دائم کشور روسیه را برای خود و خانواده اش دریافت نماید .

 

 

پناهندگی در روسیه

در این مقاله به بررسی پناهندگی در روسیه می پردازیم که امروزه افراد زیادی از این روش استفاده می نمایند .

افرادی که می خواهند به کشور روسیه پناهنده شوند باید یک دلیل منطقی برای پناهندگی در روسیه مانند ترس از جرم ، تابعیت یا اعتقادات سیاسی در کشور خودش که باعث آزار او می شود داشته باشد .

 

با بررسی های انجام شده مشخص شده است که بیشترین تعداد پناهندگان در کشور روسیه افرادی از کشور افغانستان هستند . طبق قوانین کشور روسیه وقتی یک فرد به صورت غیر قانونی به کشور روسیه وارد می شود باید ظرف مدت 24 ساعت فرمی که مربوط به وزارت کشور منطقه ای می باشد را تکمیل نماید . در فرم مورد نظر فرد باید تمام جزئیات از دلایل پناهندگی تا مشخصات شخصی خود را وارد نماید . پس از این که پناهجو فرم مورد نظر را تکمیل نماید و ارائه دهد باید در مراکز اسکان موقت پناهجویان که دولت روسیه تعیین می کند اقامت نماید . تا مشخص شدن وضعیت و بررسی درخواست او ،  پناهجو  باید در این مکان بماند .

 

پس از بررسی درخواست برای بررسی جزئیات با پناهجو مصاحبه خواهد شد . پس از بررسی های لازم در صورتی که درخواست پناهجو تأیید نشود فرد باید به کشور خود بازگردد و اگر تا مدت زمان 6 ماه فرد به کشور خود باز نگردد وزارت کشور روسیه فرد را دستگیر می نماید .

 

در صورتی که ثابت شود که در صورت برگشت پناهجویی به کشورش که درخواست پناهندگی او در روسیه رد شده است باعث ایجاد آزار و اذیت فرد در کشورش شود دولت روسیه اجازه ی اقامت موقت فرد را می دهد .

 

اگر پس از بررسی و مصاحبه درخواست پناهندگی در روسیه ، تأیید شود فرد به عنوان پناهنده ی روسیه معرفی می گردد . در این صورت فرد مدارک لازم را از سرویس فدرال روسیه دریافت می کند و اقامت موقت کشور روسیه را می گیرد . سپس فرد باید سالی یکبار اقامت موقت خود را تمدید نماید و پس از سه سال فرد می تواند اقدامات لازم برای دریافت شهروندی روسیه را انجام دهد .

اقامت روسیه

اقامت روسیه

کشور روسیه یکی از کشور های زیبای جهان می باشد که از مکان های گردشگری و توریستی بسیاری برخوردار است . هر ساله افراد زیادی برای بازدید و گردشگری به کشور روسیه سفر می کنند . بسیاری از افراد تمایل دارند که بتوانند اقامت کشور روسیه را دریافت کنند .

 

 

 

 

دریافت اقامت کشور روسیه به دو صورت اقامت دائم و اقامت موقت صورت می گیرد . معمولاً افرادی که برای کار ، تحصیل و سرمایه گذاری ،ازدواج و ... به کشور روسیه مهاجرت می کنند ابتدا اقامت موقت این کشور را دریافت می کنند و پس از گذشت چند سال که برای هر نوع اقامت متفاوت است می توانند برای دریافت اقامت دائم کشور روسیه اقدام نمایند .

 

افرادی که اقامت موقت کشور روسیه را دارند معمولاً می توانند پس از گذشت 1 سال از اقامت خود در کشور روسیه برای دریافت اقامت دائم خود در کشور روسیه  اقدام کنند که مدت اقامت دائم 5 سال است . البته برای دریافت اقامت دائم افراد باید دارای شرایط و معیار های خاصی باشند . پس از دریافت اقامت دائم کشور روسیه فرد می تواند برای دریافت شهروندی کشور روسیه اقدام نماید .

 

البته ممکن است بسیاری از افراد اقامت دئم کشور روسیه را داشته باشند اما نتوانند شهروندی کشور روسیه را دریافت نمایند . افرادی که شهروندی روسیه را دارند و افرادی که اقامت دائم کشور روسیه را دارند تقریباً از حقوق یکسانی در کشور روسیه برخوردار می شوند .

 

افرادی که اقامت دائم کشور روسیه را دریافت می کنند می توانند آزادانه در کشور روسیه مشغول به کار شوند ، این اجازه را دارند که آزادانه از کشور روسیه خارج شوند و وارد این کشور شوند ، به خدمات اجتماعی روسیه دسترسی کامل دارند . در انتخاب محلی و رفراندم شرکت کنند و رأی خود را بدهند و در یک آدرس روسی  به صورت دائم ثبت نام نمایند .

 

حال اگر فردی موفق شود تابعیت کشور روسیه را دریافت نماید برای او گذرنامه روسی صادر شده و او می تواند در نهاد های دولتی کشور روسیه مشغول کار شود ، باید در ارتش روسیه خدمت کند ، در همه انتخابات ملی روسیه حق حضور دارد ، این اجازه را دارد که به مدت نامحدود در خارج از کشور روسیه زندگی کند ، از کشور روسیه اخراج نخواهد شد .

 

افراد می توانند مجوز اقامت دائم روسیه برای خود را که 5 سال اعتبار دارد به تعداد نامحدود تمدید نمایند . اگر فردی برای 6 ماه پیاپی در خارج از کشور روسیه باشد اقامت دائم روسیه برای او لغو خواهد شد . فردی که اقامت دائم روسیه را دارد باید سالانه با GUVM ثبت نام کند و اگر اقامت دائم فرد منقضی شود دیگر امکان تمدید اقامت دائم وجود ندارد . اگر فردی تابعیت کامل شهروندی کشور روسیه را بپذیرد باید تابعیت و شهروندی کشور خود را ترک نماید .

بورسیه تحصیلی در روسیه

دولت کشور روسیه برای دانشجویان بین المللی این کشور بورسیه هایی را در هر سال تخصیص داده است . بورسیه تحصیلی می تواند شامل شهریه دانشگاه ، هزینه خوابگاه ، هزینه زندگی و کمک هزینه بهداشتی برای دانشجو باشد . بورسیه تحصیلی در روسیه در هر ماه 1300 روبل می باشد .

 

در کشور روسیه دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی دشوار است اما در مقطع دکتری و مقطع کارشناسی ارشد دریافت بورسیه تحصیلی آسان تر است . همچنین افرادی که دارای رزومه های تحصیلی بالا باشند می توانند بورسیه تحصیل رایگان در کشور روسیه را دریافت نمایند .

 

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین الملل در کشور روسیه

انواع بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین الملل در کشور روسیه به شرح زیر می باشد .

  • دانشکده های روسیه ای و آسیایی

این دانشکده برای دانشجویان برتر کمک هزینه های تحصیلی ارائه می کند .

  • بورسیه شوراهای آمریکا

مبلغ این بورسیه بین 5000 تا 25000 دلار می باشد . این بورسیه به کسانی تعلق می گیرد که به تحقیقات پژوهشی و یا آموزش زبان روسی و تحقیق در کشور روسیه مشغول باشند .

  • بورسیه BP  در روسیه برای پژوهش

مبلغ این بورسیه بین 15000 تا 35000 روبل در هر ماه می باشد . این بورسیه به دانشجویانی تعلق می گیرد که در زمینه انرژی و اقتصاد کشور روسیه پژوهش نمایند .

  • بورسیه بنجامین گیلمن

این بورسیه به دانشجویانی که شهروند روسیه هستند و در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند و یا دانشجویانی که زبان روسی تحصیل می کنند ارائه می شود . مبلغ این کمک هزینه 5 هزار دلار آمریکا می باشد .

 

در کشور روسیه تحصیل هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی ارائه می شود . با توجه به نوع دانشگاه امکان دریافت بورسیه تحصیلی بدون داشتن مدرک زبان روسی امکان پذیر می باشد .

بورسیه تحصیلی دانشگاه خاص برای دانشجویان بین الملل در کشور روسیه

  • دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ

بورسیه های این این دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شوند . این بورسیه می تواند در مدت یک ترم شهریه ی دانشگاه دانشجو یا هزینه خوابگاه دانشجو را پوشش دهد .

  • دانشگاه ایالتی تومسک

در این دانشگاه برای دانشجویان کمک های مالی مختلفی ارائه می شود .

  • دانشگاه اورال فدرال

در این دانشگاه به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کمک هزینه هایی ارائه می شود . در این دانشگاه به مدت یک سال کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود .

  • دانشگاه بین المللی المپیک

این دانشگاه به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در هر ماه کمک هزینه های تحصیلی ، محل اقامت و خرجی ماهانه ارائه می کند .

 

بورسیه دولتی در کشور روسیه

دریافت این بورسیه برای هر فرد فقط یکبار در هر مقطع امکان پذیر است . برای دریافت این بورسیه داوطلب باید در آزمون ایالتی شرکت نماید .

 

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151