مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه

ما در این مقاله قصد داریم مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه را معرفی نماییم .

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه به شرح زیر می باشند .

 • گذرنامه معتبر دارای حداقل 1 صفحه خالی و حداقل 6 ماه اعتبار
 • تکمیل فرم درخواست ویزای دانشجویی روسی
 • عکس گذرنامه ای داوطلب 2 قطعه
 • دعوتنامه از دانشگاه مورد نظر در روسیه
 • فتوکپی فاکتور دانشگاه جهت اثبات پرداخت هزینه های دانشگاه
 • فتوکپی دیپلم متقاضی
 • گواهی پزشکی متقاضی

علاوه براین مدارک شما باید در انگیزه نامه قصد و هدف خود از ورود به کشور روسیه را شرح دهید .

 

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه تحصیل در روسیه

در هر سال افراد زیادی از کشور ها مختلف وارد مقاطع تحصیلی مختلف در روسیه می شوند . برای تحصیل در کشور روسیه افراد خارجی باید ویزای تحصیلی روسیه را تهیه نمایند . در کشور روسیه دانشگاه هایی وجود دارد که مورد تایید وزارت علوم ایران هستند و همچنین هزینه های تحصیل در کشور روسیه پایین است و همین مزایا باعث افرادی طرفداران تحصیل در روسیه می شود .

 

با استفاده از ویزای تحصیلی روسیه شما می توانید به مدت 3 ماه در روسیه اقامت داشته باشید پس از گذشت این 3 ماه شما باید به بخش محلی دولت روسیه مراجعه نمایید و درخواست دریافت ویزای جدید بدهید . در این مرحله یک ویزای یک ساله به شما داده می شود . پس از گذشت یک سال شما باید دوباره برای تمدید ویزای خود به بخش محلی دولت روسیه مراجعه نمایید . بنابراین تا زمان که دوره تحصیل شما به پایان برسد سالی یکبار باید برای تمدید ویزای تحصیلی خود اقدام نمایید . 

 

شما می توانید در صورت تمایل ، به سایت آتیه آفرینان ایرانیان مراجعه نمایید و اطلاعات خود را در زمینه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه افزایش دهید .

 

اقامت موقت روسیه

اقامت موقت روسیه

روش های دریافت اقامت موقت روسیه به شرح زیر می باشند .

 

 

اقامت موقت روسیه از طریق ثبت شرکت

افراد می توانند با ثبت شرکت در کشور روسیه برای خود و خانواده خود اقامت موقت روسیه را دریافت نمایند .

 

اقامت موقت روسیه از طریق ازدواج

اگر فردی خارجی با یک شخص روسی ازدواج نماید می تواند اقامت روسیه را دریافت نماید . اجازه اقامت روسیه به مدت 3 تا 6 ماهه می باشد . پس از گذشت مدت زمان 1 سال از ازدواج فرد  می تواند برای دریافت اقامت دائم روسیه اقدام نماید .

 

اقامت موقت روسیه از طریق سرمایه گذاری

اگر فردی یک طرح برای کارآفرینی در روسیه داشته باشد می تواند با استفاده از طرح تولیدی اقدام به ثبت شرکت در ترکیه نماید . با ثبت شرکت در ترکیه به فرد اجازه اقامت موقت در روسیه داده می شود . پس از گذشت مدت زمان چند سال از ثبت شرکت ، فرد می تواند اقامت دائم روسیه را دریافت نماید .

 

اقامت موقت روسیه از طریق کار

افردی که بتوانند یک شغل در روسیه پیدا نمایند می توانند ویزای کاری روسیه را دریافت نمایند که اعتبار آن یک ساله می باشد . با استفاده از ویزای کاری فرد می تواند برای خانواده خود نیز اقامت موقت دریافت نماید . برای اجازه کار در روسیه فرد باید تا حداکثر 1 ماه پس از ورود خود به کشور روسیه  مدرک زبان روسی خود را ارائه نماید . در صورتی که فرد نتواند مدرک زبان روسی ارائه نماید ویزای کاری او باطل خواهد شد . همچنین اگر فردی بتواند به وسیله جواز کار نیروی متخصص ویزای سه ساله روسیه را دریافت نماید می تواند برای خانواده خود نیز اقامت موقت روسیه را دریافت نماید . با استفاه از ویزای جواز کار نیروی متخصص فرد می تواند پس از مدتی از اقامت خود در روسیه برای خود و خانواده خود اقامت دائم روسیه و سپس تابعیت روسیه را دریافت نماید .

اقامت دائم روسیه

اقامت دائم روسیه

برای دریافت اقامت دائم روسیه روش ها متنوعی وجود دارد اما در هیچ کدام از روش ها ابتدا اقامت دائم به فرد داده نمی شود و فرد باید ابتدا اقامت موقت روسیه را دریافت نماید و پس از گذشت چند سال اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل نماید . روش های در یافت اقامت دائم روسیه به شرح زیر می باشند .

 

 

اقامت دائم روسیه از طریق ازدواج

اگر شما با یک شخص روسیه ای ازدواج نمایید می توانید پس از گذشت یک سال از زمان ازدواج خود اقامت دائم روسیه را دریافت نمایید . پس از گذشت یک سال از مدت زمان دریافت اقامت دائم روسیه می توانید تابعیت روسیه را دریافت نمایید .

 

اقامت دائم روسیه از طریق ثبت شرکت

شما می توانید با ثبت شرکت در کشور روسیه اقامت روسیه را دریافت نمایید شرکت شما در روسیه می تواند بین 10 تا 100 سهامدار داشته باشد . در ابتدا برای ثبت شرکت لازم است که مدیر شرکت یک فرد روسیه ای باشد . پس از گذشت یک سال از اقامت شما در روسیه از طریق ثبت شرکت شما می توانید اقامت دائم روسیه را دریافت نمایید . سپس بعد از گذشت مدت زمان 1 سال  از دریافت اقامت دائم روسیه می توانید برای دریافت تابعیت روسیه اقدام نمایید .

 

اقامت دائم روسیه از طریق سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری در کشور روسیه ابتدا فرد باید یک طرح تولیدی داشته و برای آن مجوز دریافت نماید . سپس فرد باید اقدم به ثبت شرکت نماید . شرکتی که ثبت کرده اید می تواند از 10 تا 100 نفر سهامدار داشته باشد .  در این روش در هر سال شرکت شما باید حداقل 10 میلیون روبل سوددهی داشته باشد و مبلغ 2 میلیون روبل از این مبلغ باید به عنوان مالیات شرکت پرداخت شود . با استفاده از سرمایه گذاری در روسیه ابتدا شما می توانید اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کرده و سپس تابعیت کشور روسیه را دریافت نمایید .

تحصیل دکتری در روسیه

طول دوره تحصیل دکتری در روسیه بین 3 تا 5 سال می شود . هزینه تحصیل تمام وقت برای دوره دکتری در روسیه تقریباً 200 تا 220 هزار روبل در هر سال می شود . برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور روسیه داوطلبان می توانند خود به صورت شخصی برای دریافت پذیرش اقدام کنند . همچنین داوطلبان می توانند به دفتر نمایندگی وزارت فرهنگ و آموزش عالی کشور ایران در روسیه مراجعه نمایند . 

دانشجویان باید 2 ماه قبل از شروع دوره ی تحصیل برای دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در کشور روسیه اقدام نمایند .

 

تحصیل دکتری در روسیه  - مدارک لازم برای دریافت پذیرش از دانشگاه های روسیه در مقطع دکتری

مدارک لازم برای دریافت پذیرش از دانشگاه های روسیه در مقطع دکتری به شرح زیر می باشد .

 • گواهی سلامت پزشکی متقاضی
 • آزمایشات ایدز متقاضی
 • آزمایشات هپاتیت Bمتقاضی
 • پرپوزال متقاضی برای مشخص شدن پایان نامه
 • فتوکپی ترجمه تمام مدارک تحصیلی قبلی به همراه ریز نمرات آن ها ( لیسانس و فوق لیسانس )
 • فتوکپی گذرنامه متقاضی
 • فتوکپی ویزا متقاضی
 • توضیحات کامل درباره رزومه علمی ( شامل مقالات و تالیفات و جوایز دریافت شده )

 

تحصیل دکتری در روسیه - دانشگاه های معتبر کشور روسیه

دانشگاه های معتبر کشور روسیه به شرح زیر می باشند .

 • Chechen State Pedagogical University
 • دانشگاه نووسیبیرسک
 • دانشگاه فنی و مهندسی ایرکوتسک
 • مؤسسه آموزش عالی دولتی
 • موسسه علم و صنعت
 • دانشگاه اورال جنوبی

 

تحصیل دکتری در روسیه - رشته های موجود در مقطع دکتری در کشور روسیه

رشته های موجود در مقطع دکتری در کشور روسیه به شرح زیر می باشند :

برخی رشته هایی که در زمینه های پزشکی در مقطع دکتری در روسیه ارائه می شوند عبارتند از : رشته اطفال ، رشته داروسازی ، رشته پزشکی عمومی ، رشته پرستاری و رشته بهداشت عمومی

 

برخی رشته هایی که در زمینه اقتصاد در مقطع دکتری در روسیه ارائه می شوند عبارتند از : رشته مدیریت بازرگانی ، رشته مدیریت گردشگری ، رشته هتلداری ، رشته مدیریت ، رشته حسابداری و حسابرسی ، رشته بانکداری و امور مالی ، رشته اقتصاد بین الملل ، رشته  روابط اقتصادی بین المللی ، رشته اقتصاد

 

برخی رشته هایی که در زمینه های مهندسی در مقطع دکتری در روسیه ارائه می شوند عبارتند از : رشته مهندسی نفت و گاز ، رشته زیست پزشکی ، رشته زمین شناسی ، رشته مهندسی زیست پزشکی ، رشته بیوتکنولوژی ، رشته مهندسی عمران ، رشته مهندسی معماری ، رشته مدیریت زمین و ....

 

برخی رشته هایی که در زمینه خلبانی / هوافضا در مقطع دکتری در روسیه ارائه می شوند عبارتند از : رشته مهندسی موشک ، رشته مهندسی هوافضا ، رشته مهندسی هواپیما ، رشته آویونیک ، رشته فرودگاه و مدیریت پرواز ، رشته  مدیریت هوافضا

 

برخی رشته هایی که در زمینه کامپیوتر / فناوری اطلاعات / مخابرات در مقطع دکتری در روسیه ارائه می شوند عبارتند از : رشته مهندسی کامپیوتر ، رشته مهندسی سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر ، رشته مهندسی مخابرات ، رشته مهندسی فناوری اطلاعات ، رشته سیستم های کامپیوتری و شبکه ها ، رشته مخابرات ، رشته علوم کامپیوتر و ....

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151