مهاجرت به کشور روسیه از طریق ازدواج

مهاجرت به کشور روسیه از طریق ازدواج - اخذ اقامت و تابعیت کشور روسیه از طریق ازدواج

برای مهاجرت و اقامت در کشور روسیه روش های زیادی وجود دارد. از جمله روش های اخذ اقامت در کشور روسیه ، تحصیل در کشور روسیه، اخذ ویزای کاری کشور روسیه یا سرمایه گذاری در روسیه ، اخذ اقامت در کشور روسیه از طریق تولد فرزند و اخذ اقامت از طریق ازدواج در کشور روسیه می باشد که در این مقاله به بررسی این روش خواهیم پرداخت.

مهاجرت به کشور روسیه از طریق ازدواج - گرفتن تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در کشور روسیه

اگرفردی با یکی از اتباع یک کشور ازدواج کند به وی تابعیت آن کشور اعطا می گردد و در این بین در اکثریت کشورهای پیشرفته و مدرن تفاوتی میان مرد و زن نیست. این مساله را قوانین و نظام حاکم برآن کشور مشخص میکند . برای دریافت و روادید (ویزای) ازدواج کشور روسیه، دستورات خاصی برای خارجیان یا مهاجران و ساکنین دائمی که مایل به ازدواج با یک زن یا مرد از کشور روسیه هستند،. وجود دارد. اگر فردی بخواهد با مرد یا زنی از کشور روسیه ازدواج کند و قصد دارد از شوهر یا همسر جدید خود برای کارت سبز (اقامت دائم قانونی) در کشور روسیه بگیرد ، در این جا برخی اطلاعات مهم حقوقی و عملی برای ازدواج در کشور روسیه وجود دارد. اطلاعاتی که برای دریافت ویزای ازدواج در کشور روسیه ضرورت دارد و کمک خواهد کرد تا با ازدواج، در کشور روسیه که یکی از راههای مهاجرت به کشور روسیه است، به اقامت دایم دست یافت و تابعیت روسی گرفت کشور روسیه یکی از کشور های ابر قدرت جهان است و برخلاف چندسال قبل حال یکی از کشور هایی است که از نظر اقتصادی پیشرفت قابل توجی داشته است اگر شما شرکت یا کارخانه و یا روزمه ی خوبی داشته باشید کشور روسیه بطور رایگان به شما تابعیت روسی میدهد و میتوانید به راحتی و قانونی در کشور روسیه زندگی کنید.

مهاجرت به کشور روسیه از طریق ازدواج - اخذ ویزای نامزدی در کشور روسیه

بر خلاف آمریکا و یا اروپا، نرخ های مالیاتی در کشور روسیه خیلی کم هستند و درصد ثابتی از مالیات از درآمد کسر می شود هر مرد یا زن خارجی (به جز بعضی از ملیت‌ ها) که با شهروند کشور روسیه ازدواج کند، می‌تواند به ترتیب اقامت موقت (RVP)، اقامت دائم (VNZh) و در نهایت تابعیت کشور روسیه را اخذ کند. ازدواج در دفاتر ثبت ازدواج و تولد و… (ZAGS) مخصوص خارجی‌ ها ثبت می‌شود و فرد باید مدارکی از جمله این مدارک را ارائه کند:

 • ترجمه شناسنامه و پاسپورت
 • گواهی تجرد

مهاجرت به کشور روسیه از طریق ازدواج – انواع ویزای کشور روسیه

قبل از هر چیز باید بدانید چه ویزایی برای سفر شما مناسب است. سفارت کشور روسیه برای مسافرهای ایرانی ویزاهای توریستی چهارده روزه و یک ماهه صادر می‌کند. با این ویزاها شما می‌توانید به همه‌ی شهرهای کشور روسیه سفر کنید.

سفارت کشور روسیه ویزای توریستی چهارده روزه را مطابق رزرو هتل و پرواز مسافر صادر می‌کند. یعنی برای گرفتن ویزای چهارده روزه باید رزرو قطعی هتل برای کل مدت سفر و بلیط رفت و برگشت ارائه کنید. اگر مدت اقامت شما در کشور روسیه کمتر از چهارده روز باشد، ویزای شما برای همان تاریخی که هتل و پرواز خود را رزرو کرده‌اید صادر می‌شود.

برای ویزای یک ماهه‌ی روسیه، باید رزرو قطعی هتل برای دو سوم از زمان سفر (دست‌کم ۲۰ روز) و بلیط رفت و برگشت ارائه کنید.

بعد از صدور ویزای کشور روسیه، تغییر مدت زمان ویزا ممکن نیست. بهتر است پیش از درخواست ویزا، از تاریخ قطعی سفر خود مطمئن شوید.

بعد از ورود به خاک کشور روسیه نمی‌توانید نوع ویزای خود را تغییر دهید. برای تمدید یا تغییر ویزا باید کشور روسیه را ترک کنید و دوباره درخواست ویزا بدهید.

ورود به کشور روسیه حتما باید از مسکو باشد. اما برای خروج می‌توانید از شهرهای دیگر نیز بلیط بگیرید.

 

 

 

شرایط کار در روسیه

اگر به دنبال مهاجرت و پیدا کردن کار در روسیه هستید، شاید این نکات بتواند در تصمیم‌گیری به شما کمک کند.
۱) پیدا کردن کار در روسیه، بدون دانستن زبان روسی، عملا غیر ممکن است.
۲) سطح درآمد در روسیه پایین است. به طور کلی، اگر با تسلط کامل به زبان روسی و بعد از دو سه سال دوندگی و زحمت، ماهی هزار تا هزار و پانصد دلار حقوق بگیرید، از خوش شانس‌ترین‌ها هستید. حقوق پایه در مسکو حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در ماه است است. (تابستان ۱۳۹۶).
۳) روسیه به اندازه کافی نیروی کار فنی دارد. روسیه ژاپن دهه شصت و هفتاد نیست که لوله کش و بنا و تعمیرکار و... نیاز داشته باشد. برفرض هم که نیروی خارجی بگیرند، حقوق بسیار ناچیزی پرداخت می‌کنند.
۴) حجم قابل توجهی از نیروی کار در روسیه، شهروندان کشورهای تازه استقلال یافته شوروی سابق، مثل تاجیکستان هستند که از کودکی زبان روسی یادگرفته اند و سطح انتظاراتشان از زندگی به مراتب کمتر از ایرانی‌هاست. بنابراین برای اکثر کارفرماها، حتی ایرانی‌های مقیم روسیه، کارمند تاجیک (که تا حدودی فارسی هم بلد هستند) به کارمند ایرانی ارجحیت دارد.
۵) اکثر جوان‌های ایرانی‌ مقیم روسیه، غیر از افرادی که برای خود بیزینس کوچکی راه انداخته اند، در زمینه ترجمه همزمان و راهنمایی تور فعالیت دارند. به عبارت دیگر، فرصت استفاده از تخصص خودشان را ندارند و فقط از زبان روسی استفاده می‌کنند. احتمال این که حتی اگر زبان روسی می‌دانید، در رشته کاری خود مشغول کار بشوید، خیلی پایین است. از همه مهم‌تر این که مشاغل تخصصی (علمی) درآمد خیلی کمی دارند. در این میان، دندانپزشکی به عنوان مثال، شرایط متفاوتی دارد و اگر در این زمینه تحصیلکرده و متخصص باشید، می‌توانید درآمد خوبی داشته باشید.
۶) به طور کلی مهاجرت به روسیه برای پیدا کردن کار، تصمیم بسیار سخت و پر ریسکی است.
۷) اگر به شما پیشنهاد کار خوب با درآمد و مزایای خوب داده شد، در قبال این که مبلغی بدهید تا برایتان ویزا یا جواز کار بگیریم، به احتمال قریب به یقین، کلاهبرداری است. حواستان را جمع کنید.
۸) به حرف مردم که «من هستم ,چاکرتم هستم، تو بیا یه کاریش می‌کنیم» توجه نکنید. هیچکس دلش برای شما نسوخته. هیچکس مجانی برای شما کاری انجام نمی‌دهد. همه دنبال این هستند که پولی از شما بگیریند. مراقب باشید.
۹) فرض کنیم که به زبان روسی هم تسلط دارید. اگر پیشنهاد کاری مشخص با شرایط کاری معقول و منطقی ندارید، اگر بیایید روسیه، باید چندین ماه، چه بسا یکی دو سال از جیب هزینه کنید تا آیا کاری پیدا بشود یا نشود.
۱۰) حتی فکر کردن به پناهندگی به روسیه اشتباه هست. جوانی و وقت و سرمایه و آینده خود را خراب نکنید.
اول این که پناهندگی مختص افرادی است که جانشان در خطر است و مثلا از مناطق جنگی فرار کرده اند. نه هر کسی که در کشور خودش کار پیدا نکرد، پناهنده شود. چرا یک کشور دیگر با همه مشکلاتی داخلی که دارد باید به شما پناهندگی بدهد و شما را حمایت کند؟ ضمن این که شرایط شانس اعطای پناهندگی به ایرانی‌ها در روسیه در حد صفر است و شرایط پناهندگان تفاوتی با افراد زندانی ندارد. نه به شما کار می‌دهند، نه مسکن، نه آموزش زبان و نه هیچی. به هیچ عنوان به فکر پناهندگی به روسيه نباشيد
گروه آتیه آفرینان ایرانیان
دارای هفت مجوز رسمی از وزارت علوم
دارای مجوز رسمی از وزارت کار
️شماره تماس 02122226777

آشنایی با کشور روسیه(russia)

 

آشنایی با کشور روسیه کشورهای همسایه با روسیه

 • کشور روسیه با کشورهای نروژ، فنلاند، استونی، لتونی، لیتوانی، لهستان، بلاروس، اوکراین، گرجستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، چین، مغولستان و کره شمالی همسایه است. این کشور همچنین با کشورهای آمریکا (از طریق ایالت آلاسکا)، سوئد و ژاپن (از طریق آب) همسایه است.

آشنایی با کشور روسیه سیاست در روسیه

 • کشور روسیه برای سالیان متمادی یکی از قدرت‌ های جهانی بود. از زمان امپراتوری تزاری گرفته تا فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱٫ پس  از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۸ این کشور بحران اقتصادی را پشت سر گذاشت که جایگاه جهانی آن را هم تضعیف کرد. حال کشور روسیه در تلاش است جایگاه پیشین خود را دوباره به دست آورد. یکی از مهم‌ترین اتفاقات این کشور انقلاب ۱۹۱۷ میلادی بود. در این سال بلشویک‌ ها توانستند به دوران امپراتوری تزاری خاتمه دهند. از اواخر ۱۹۱۸ تا اواخر ۱۹۲۰ شوروی درگیر جنگ داخلی بود. پس از این سال اتحاد جماهیر شوروی اعلام وجود کرد و تا سال ۱۹۹۱ حکومتش ادامه یافت. روسیه عضو ثابت شورای امنیت سازمان ملل متحد، ۱+۵، اتحادیه اروپا، APEC و G8 است. این کشور بخش زیادی از قدرتش در صحنه‌های جهانی را مدیون منابع انرژی خود است.  russia map این کشور بزرگترین تولید کننده گاز در جهان است و نیمی از گاز مصرفی قاره اروپا را کشور روسیه تامین می‌کند. این کشور همچنین یکی از مهمترین تولیدکنندگان نفت جهان است.
 • کشور روسیه در ورزش، تسلیحات و تکنولوژی پیشرفته است و سالیان درازی است که رقابتی دو طرفه را با آمریکا در زمینه علوم فضایی به رخ جهانیان می‌کشد. نخستین انسانی که به فضا رفت، یوری گاگارین روسی است.

آشنایی با کشور روسیه وضعیت جوی روسیه

 • آب و هوای روسیه به دلیل نزدیکی به قطب شمال سرد است. اغلب مناطق این کشور تنها دو فصل را تجربه می‌کنند: تابستان و زمستان. سرد ترین ماه سال در این کشور ژانویه (دی – بهمن) و گرم‌ ترین ماه سال جولای (تیر – مرداد) است. سیبری یکی از سردترین مناطق این کشور است که برای سال‌ های متمادی به عنوان تبعیدگاه به کار می‌رفت. در عین حال چندی پیش روسیه با کاشتن پرچم خود در زیر آب‌های قطب ادعای مالکیت این منطقه را کرد.

آشنایی با کشور روسیه اطلاعات عمومی روسیه

 • روسیه با ۱۷ میلیون و ۷۵ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع وسعت به تنهایی بیش از ۷۶درصد خاک اتحاد جماهیر شوروی سابق را تشکیل می‌دهد و در حال حاضر با اشغال حدود ۵/۱۱ درصد خشکی‌ های کره زمین، بزرگ‌ ترین کشور جهان محسوب می‌ شود. جمعیت روسیه ۱۴۸میلیون نفر بوده و بیش ار ۱۰۰ ملیت و قوم در روسیه زندگی می‌ کنند.
 • زبان روسی زبان رسمی بوده و اکثر مردم روسیه تابع کلیسای ارتدکس (Eastern Orthodox Church) می باشند. روسیه ۲۱جمهوری خود مختار، ۴۹استان و ۲ شهر برزگ مسکو و سن پترزبورگ (Saint Petersburg) را دارد که به تناوب هر یک پایتخت بوده‌اند. در حال حاضر پایتخت کشور روسیه شهر مسکو (Moscow) است. کشور روسیه که در ناحیه مرکزی بخش اروپایی واقع شده و تاریخ بناهای آن به سال ۱۱۴۷ میلادی می‌ رسد. بزرگ‌ ترین مراکز علمی و آموزش عالی در روسیه است که بیش از ۱۵۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی مورد تائید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران در روسیه فعالیت می‌کنند.
 • مسکو با جمعیتی بالغ بر ۱۵میلیون نفر مساحتی بیش از هزار کیلومتر مربع دارد. اختلاف ساعت مسکو با تهران به وقت محلی فقط ۳۰ دقیقه است و واحد پول کشور روسیه روبل است. شهر مسکو کاملا مسطح است و دارای علائم شهری بسیار نادر است که هفت خواهران استالین را می‌ت وان جزئی از آن‌ دسته شناخت. این ساختمان‌های بزرگ و با ابهت در زمان استالین ساخته شده‌اند که دانشگاه دولتی مسکو و وزارت امور خارجه از جمله انان می باشند.
 • ‌متروی مسکو که از زیباترین متروهای جهان است در سال ۱۹۳۰ میلادی بنا شده و ایستگاه‌ های آن مانند کاخ‌ های سلطنتی و سالن‌ های آن درباری است. همچنین در این کشور رودخانه‌ های فراوان با کشتی‌ های مسافربری مشغول به کارند که شب‌ها مناظر بسیار زیبایی‌ به وجود می‌ آورند.
 • کاخ کرملین در هسته مرکزی شهر مسکو در قرن پانزدهم بنا شده و شامل تعدادی کاخ و کلیساهای بسیار زیبا و شگفت انگیز است. میدان سرخ که مهم‌ترین میدان کشور روسیه و مسکو است در کنار کاخ کرملین واقع شده و حدود ۷۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع وسعت دارد. خیابان‌های بسیار زیبا مانند خیابان تورسکایا و آربات و‌… محل رفت و آمد توریست‌ها است. تئاتر بزرگ مسکو روسیه (بالشوی تئاتر) از معروف‌ ترین تئاترهای جهان بوده و سالیانه تعداد زیادی توریست را جلب ‌می‌کند.

جهت کسب اطلاعات یبشتر می توانید با مشاورین آنلاین ما ارتباط برقرار کنید و یا با شماره تلفن شرکت آتیه آفرینان ایرانیان تماس برقرار کنید تا هر سوال و مشکلی که در رابطه با تحصیل و یا اقامت در اروپا دارید را مطرح نمائید تا به بهترین شکل شما را راهنمایی کنیم. منتظر شما دوستان عزیز هستیم. آشنایی با کشور روسیه را مجدد با دقت بیشتر مطالعه بفرمائید.

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151