شرایط کار در روسیه

اگر به دنبال مهاجرت و پیدا کردن کار در روسیه هستید، شاید این نکات بتواند در تصمیم‌گیری به شما کمک کند.
۱) پیدا کردن کار در روسیه، بدون دانستن زبان روسی، عملا غیر ممکن است.
۲) سطح درآمد در روسیه پایین است. به طور کلی، اگر با تسلط کامل به زبان روسی و بعد از دو سه سال دوندگی و زحمت، ماهی هزار تا هزار و پانصد دلار حقوق بگیرید، از خوش شانس‌ترین‌ها هستید. حقوق پایه در مسکو حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در ماه است است. (تابستان ۱۳۹۶).
۳) روسیه به اندازه کافی نیروی کار فنی دارد. روسیه ژاپن دهه شصت و هفتاد نیست که لوله کش و بنا و تعمیرکار و... نیاز داشته باشد. برفرض هم که نیروی خارجی بگیرند، حقوق بسیار ناچیزی پرداخت می‌کنند.
۴) حجم قابل توجهی از نیروی کار در روسیه، شهروندان کشورهای تازه استقلال یافته شوروی سابق، مثل تاجیکستان هستند که از کودکی زبان روسی یادگرفته اند و سطح انتظاراتشان از زندگی به مراتب کمتر از ایرانی‌هاست. بنابراین برای اکثر کارفرماها، حتی ایرانی‌های مقیم روسیه، کارمند تاجیک (که تا حدودی فارسی هم بلد هستند) به کارمند ایرانی ارجحیت دارد.
۵) اکثر جوان‌های ایرانی‌ مقیم روسیه، غیر از افرادی که برای خود بیزینس کوچکی راه انداخته اند، در زمینه ترجمه همزمان و راهنمایی تور فعالیت دارند. به عبارت دیگر، فرصت استفاده از تخصص خودشان را ندارند و فقط از زبان روسی استفاده می‌کنند. احتمال این که حتی اگر زبان روسی می‌دانید، در رشته کاری خود مشغول کار بشوید، خیلی پایین است. از همه مهم‌تر این که مشاغل تخصصی (علمی) درآمد خیلی کمی دارند. در این میان، دندانپزشکی به عنوان مثال، شرایط متفاوتی دارد و اگر در این زمینه تحصیلکرده و متخصص باشید، می‌توانید درآمد خوبی داشته باشید.
۶) به طور کلی مهاجرت به روسیه برای پیدا کردن کار، تصمیم بسیار سخت و پر ریسکی است.
۷) اگر به شما پیشنهاد کار خوب با درآمد و مزایای خوب داده شد، در قبال این که مبلغی بدهید تا برایتان ویزا یا جواز کار بگیریم، به احتمال قریب به یقین، کلاهبرداری است. حواستان را جمع کنید.
۸) به حرف مردم که «من هستم ,چاکرتم هستم، تو بیا یه کاریش می‌کنیم» توجه نکنید. هیچکس دلش برای شما نسوخته. هیچکس مجانی برای شما کاری انجام نمی‌دهد. همه دنبال این هستند که پولی از شما بگیریند. مراقب باشید.
۹) فرض کنیم که به زبان روسی هم تسلط دارید. اگر پیشنهاد کاری مشخص با شرایط کاری معقول و منطقی ندارید، اگر بیایید روسیه، باید چندین ماه، چه بسا یکی دو سال از جیب هزینه کنید تا آیا کاری پیدا بشود یا نشود.
۱۰) حتی فکر کردن به پناهندگی به روسیه اشتباه هست. جوانی و وقت و سرمایه و آینده خود را خراب نکنید.
اول این که پناهندگی مختص افرادی است که جانشان در خطر است و مثلا از مناطق جنگی فرار کرده اند. نه هر کسی که در کشور خودش کار پیدا نکرد، پناهنده شود. چرا یک کشور دیگر با همه مشکلاتی داخلی که دارد باید به شما پناهندگی بدهد و شما را حمایت کند؟ ضمن این که شرایط شانس اعطای پناهندگی به ایرانی‌ها در روسیه در حد صفر است و شرایط پناهندگان تفاوتی با افراد زندانی ندارد. نه به شما کار می‌دهند، نه مسکن، نه آموزش زبان و نه هیچی. به هیچ عنوان به فکر پناهندگی به روسيه نباشيد
گروه آتیه آفرینان ایرانیان
دارای هفت مجوز رسمی از وزارت علوم
دارای مجوز رسمی از وزارت کار
️شماره تماس 02122226777

شهر تومسک

شهر تومسک

شهر تومسک در جنوب غربی منطقه فدرالی سیبری ، در 20 کیلومتری یکی از مراکز اصلی غنی سازی اورانیوم روسیه (شهر سورسک) قرار گرفته است. این شهر بیش از 400 سال قدمت دارد و فرودگاه بوگاشوو تنها دسترسی هوایی این شهر میباشد.

شرایط آب و هوایی

شهر تومسک دارای آب و هوای مرطوب قاره ای است که زمستانهایی طولانی ، همراه با بارش برف و تابستانهایش معتدل میباشد.

برای کسب اطلاع از شرایط ادامه تحصیل در روسیه با ما تماس بگیرید. 22226777-021

 

30 ویژگی که روسیه را از سایر کشورها متمایز میکند

۱- روسیه با ۱۷٬۰۷۵٬۴۰۰ کیلومتر مربع وسعت، پهناورترین کشور جهان است، مساحت کشور روسیه به اندازه سیاره پلوتون است.

۲-  ۱۶۰ گروه قومی در این کشور زندگی می‌کنند و  ۲۷ زبان رسمی دیگر نیز در جمهوری‌ها و مناطق خودگردان این کشور وجود دارد.

۳- فدراسیون روسیه کشوری با تقسیمات کشوری پیچیده‌ایست و شامل ۸۳ واحد فدرال از جمله ۲۱ جمهوری خودگردان می‌شود.

۴-روسیه حدودا ۱۲۵۰ سال قدمت فرهنگی دارد و با نویسندگان معروفی مانند «لئوتولستوی» و «فئودور داستایوفسکی»، «آنتوان چخوف»، »مندلیوف» و… جزء برترین کشورهای ادبی و علمی جهان میباشد.

۵-این کشور یکی از پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل، عضو گروه هشت، شورای اروپا، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری شانگهای و کشورهای مستقل همسود است.

۶-روسیه دومین ارتش قدرتمند جهان را در اختیار دارد.

۷-روسیه برتریرن کشور اتمی جهان است. (تعداد کلاهک+قدرت تخریب)

۸-روسیه برای سالیان متمادی یکی از قدرت‌های جهانی بود؛ از زمان امپراتوری تزاری گرفته تا فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱.

۹-این کشور بزرگترین تولید کننده گاز در جهان است و نیمی از گاز مصرفی قاره اروپا را روسیه تامین می‌کند. این کشور همچنین یکی از مهمترین تولیدکنندگان نفت جهان است.

۱۰-روسیه در ورزش، تسلیحات و تکنولوژی پیشرفته است و سالیان درازی است که رقابتی دو طرفه را با آمریکا در زمینه علوم فضایی به رخ جهانیان می‌کشد. اولین فرستاده مردم زمین در فضا «یوری گاگارین» روسی است.

۱۱- مردم روسیه با ۷ ساعت و ۶ دقیقه مطالعه رتبه هفتم را در جهان دارند.

۱۲-این کشور بیشتر از هر کشور دیگری منطقه‌ی زمانی دارد. (۱۱ منطقه)

۱۳-روسیه دارای  یکی از ترسناک‌ترین گذرگاه‌های جهان، «SkyBridge» است که ۴۳۹ متر ارتقاع دارد.

۱۴-سردترین منطقه‌ی مسکونی روی کره‌ی زمین، یعنی «Oymyakon» در این کشور قرار دارد. در تاریخ ششم فوریه سال ۱۹۳۳ دمای منفی ۶۷.۷ درجه‌ی سانتگیراد، در ایستگاه هواشناسی این منطقه به ثبت رسید.

۱۵-بیشتر از ۹۰ درصد از زنان روس بیرون خانه کار میکنندو بیش از ۷۵ درصد پزشکان این کشور زن هستنند.

۱۶-در روسیه همه ی شهرهای کوچک و بزرگ برای خودشان جشن تولد دارند. مردم هر شهر یک روز را در سال به عنوان روز شهر جشن میگیرند.

۱۷- اولین کتاب قانون در روسیه ۱۱۰۰ سال پیش تدوین شد.

۱۸-مجموع دارایی های ۲۰ ثروتمند بزرگ روسیه بیش از ۲۲۷ میلیارد دلار است که از مجموع تولید ناخالص داخلی پاکستان بیشتر است.

۱۹- خطوط لوله انرژی در روسیه می‌تواند ۶ دور به دور زمین بچرخد.

۲۰- روسیه دارای بزرگ‌ترین منبع اورانیوم غنی‌شده در دنیا است.

۲۱- روسیه ۸۷ میلیون شبکه ذخیره نفتی تأیید شده دارد.

۲۲-روزانه ۹ میلیون نفر از متروی مسکو استفاده می کنند که بیشتر از مجموع مسافران لندن و نیویورک در روز است.

۲۳-دریاچه «بایکال» روسیه  قدیمی‌ترین و عمیق‌ترین دریاچهٔ آب شیرین جهان است. که بیش از یک پنجم آب شیرین دنیا را در خود جای داده است.

۲۴-طولانی ترین راه آهن دنیا در روسیه واقع شده است. این راه آهن، راه آهن سیبری ست که به همه ی مسیرهای کشور راه دارد. این راه آهن ۹۲۰۰ کیلومتر طول به خود اختصاص داده است.

۲۵-دره آب فشان‌ها دره‌ای دارای آب ‌فشان‌های متعدد در شبه ‌جزیره «کامچاتکا» در خاور دور روسیه است. این دره تنها دشت آب‌ فشانی در اوراسیا (در کنار دشت آب‌فشانی موتنوفسکی) و دومین آب ‌فشانستان بزرگ در جهان است.

۲۶-روسها بیشتر از ۱۱۰۰ سال است که نظام سیاسی دارند.

۲۷- حدود یک سوم جنگل های جهان در روسیه قرار دارد.

۲۸-مجموعه‌ای از کافه‌های زنجیره‌ای در روسیه وجود دارد که در آنها، همه چیز رایگان است و شما با توجه به مدت زمانی که در کافه بوده‌اید هزینه پرداخت می‌کنید. سال گذشته، یک شعبه از این کافه‌ها در لندن افتتاح شد.

۲۹- «سابوتنیک » روزی است که در آن اهالی این کشور به طور داوطلبانه، خیابان‌ها را جارو می‌زنند و تمیز می‌کنند. این کار بعد از انقلاب این کشور آغاز شد اما امروزه این سنت همچنان ادامه دارد.

۳۰- امید به زندگی در این کشور ۸۷/۶۵سال است. این کشور بیشترین درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

برای کسب اطلاع از شرایط ادامه تحصیل در روسیه با مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. 22226777-021

شهر کازان

شهر کازان

شهر کازان در محل تلاقی رودهای ولگا و کاراتکا ، در بخش شرقی روسیه واقع شده است و یکی از مهمترین شهرهای روسیه و هشتمین شهر پر جمعیت این کشور محسوب میشود. این شهر در سال 2005 در مراسم سالگرد هزار سالگی خود به عنوان شهری چند قومیتی و محل زندگی مسالمت آمیز مسلمانان و مسیحیان شناخته شد.

شرایط آب و هوایی

آب و هوای شهر کازان مرطوب میباشد ، زمستانهایی بسیار سرد و تابستانهای گرم و خشک دارد. گرمترین ماه سال جولای و سردترین ماه ژانویه میباشد.

شرایط تحصیلی

شهر کازان سومین شهر بزرگ علمی بعد از مسکو و سن پترزبورگ است که از سال 1801 در آن دانشگاه تاسیس شد. دانشگاه کازان ، دانشگاه اسلامی روسیه ، دانشگاه فرهنگ و هنر کازان و دانشگاه فنی کازان در این شهر واقع شده است.

برای کسب اطلاع از شرایط ادامه تحصیل در روسیه با ما تماس بگیرید. 22226777-021