برخی تسهیلات و امتیازات برای سرمایه گذاران خارجی

 تسهیلات و امتیازات برای سرمایه گذاران خارجی در بلاروس 

علاوه بر حمایت ها و کمک های درنظر گرفته شده در قانون سرمایه گذاری خارجی و فرمان های رییس جمهور بلاروس برای سرمایه گذاران خارجی، سازمان های مربوطه این کشور تسهیلاتی را برای کاهش هزینه ها به ویژه از طریق کاهش بار مالیاتی برای آنان در نظر گرفته اند. همچنین بلاروس با بیش از 60 کشور جهان (از جمله ایران) موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف امضاء نموده است. سرمایه گذاران خارجی در جمهوری بلاروس:

-          از حقوق مشابه سرمایه گذاران داخلی و حق مالکیت اموال برخوردارند.

-         در برابر تبعیض تحت حمایت قرار می گیرند.

-          می توانند سود حاصل از سرمایه گذاری خود را به خارج منتقل کنند.

-         از پرداخت عوارض گمرکی واردات و مالیات بر ارزش افزوده جهت ورود تجهیزات و لوازم یدکی لازم برای پروژه سرمایه گذاری معاف هستند. مدارک لازم برای استفاده از این تسهیلات و تخفیف ها و همچنین فهرست کالاهای وارد شده توسط سرمایه گذار، می بایست توسط کمیتة اجرایی یا ارگان دولتی مسئول قراردادهای سرمایه گذاری یا ارگان دولتی نماینده هیأت وزیران جمهوری بلاروس تأیید شود،

علاوه بر تسهیلاتی که بیان شد، دولت بلاروس سعی کرده است با تأسیس مناطق آزاد، پارک های فنآوری و تعیین مناطق کم جمعیت، امتیازاتی را برای سرمایه گذاران در این مناطق در نظر بگیرد. شرکت های تولیدی فعال در شهرهایی با جمعیت کمتر از 50 هزار نفر به مدت 5 سال از پرداخت مالیات بر سود معافند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با گروه اعزام دانشجو آتیه آفرینان تماس بگیرید. (با مجوز رسمی ) 22226777 ده خط

سیاست خارجی

 

از مشخصه های اصلی سیاست خارجی بلاروس ارتباط با همه کشورها، حسن همجواری و مشارکت فعال در سازمانها و مجامع بین المللی با حفظ استقلال و توسعه اقتصادی کشور است. این کشور علاوه بر عضویت در سازمان ملل متحد، عضویت در طرح مشارکت شرقی را پذیرفته است. انعقاد قرارداد ایجاد اتحادیه گمرکی با قزاقستان و روسیه و امضاء تفاهمنامه ایجاد اتحادیه اورآسیا در سال 2011 از جمله مورادی است که بلاروس در چارچوب همکاری های منطقه ای و بین المللی به آن ملحق شده است.

روابط با روسیه و سایر کشورهای همسایه، توسعه همکاری با کشورهای مشترک المنافع از اولویتهای روابط خارجی بلاروس است و علیرغم فشار غرب بلاروس همواره سعی کرده با اتحادیه اروپا نیز روابط مبتنی بر منافع متقابل را داشته باشد و خود را از اروپا جدا نکند. روابط با کشورهای شاخص در آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین نظیر اندونزی، چین، ویتنام، ایران، سوریه، لیبی، ونزوئلا و امثال آن از اولویتهای روابط خارجی بلاروس قلمداد می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با گروه اعزام دانشجو آتیه آفرینان تماس بگیرید (با مجوز رسمی از وزارت علوم ) 22226777 ده خط

وضعیت بهداشتی و درمانی در بلاروس

 

شهروندان بلاروس از پوشش بیمه ای کامل برخوردارند و حتی خارجیان هنگام ورود به این کشور می بایست تحت پوشش بیمه حوادث قرار گیرند. بر اساس آمار ارائه شده ، امکانات و ظرفیت های بخش های بهداشت و درمانی در بلاروس در سال 2010 عبارتند از:

 بهداشت و درمان بلاروس

-         تعداد پزشکان و متخصصان: 50.4 هزار نفر

-         کارشناسان و فعالان پیراپزشکی: 122.2 هزار نفر

-         تعداد بیمارستان ها و واحدهای درمانی: 666

-         تعداد تخت های بیمارستانی: 106.5 هزار تخت

-         تعداد واحدهای درمانی سرپایی و کلینیک: 2182

-         تعداد آسایشگاه (سانیتوریوم) و مراکز استراحتی و درمانی (بزرگسالان و کودکان) : 334 مرکز

-         تعداد تخت های آسایشگاه (سانیتوریوم) و مراکز استراحتی و درمانی (بزرگسالان و کودکان): 43.5 هزار تخت

-         تعداد افراد استفاده کننده از امکانات آسایشگاه (سانیتوریوم) و مراکز استراحتی و درمانی(بزرگسالان و کودکان) : 742.8 هزار نفر

-         تعداد آسایشگاه (سانیتوریوم): 67 واحد

-         تعداد تخت های آسایشگاه (سانیتوریوم) در سال 2010 : 18.8 هزار تخت

-         تعداد افراد استفاده کننده از امکانات آسایشگاه (سانیتوریوم): 382.2 هزار نفر

-         تعداد مجتمع های گردشکری و درمانی: 6 مجتمع با ظرفیت 2400 تخت (27.1 نفر استفاده کننده از امکانات)

-         تعداد استراحتگاه های گردشگری: 12 کمپ با ظرفیت 1200 تحت (18 هزار نفر استفاده کننده)

-         امید به زندگی: 66.1 سال (مردان: 60.1 و زنان 73.8 سال)

-      رایج ترین بیماری باعث مرگ و میر: بیماری های تنفسی (52.4 درصد)

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با گروه اعزام د انشجو آتیه آفرینان تماس بگیرید . (با مجوز رسمی) 22226777 ده خط

fa → en
Status
noun: situation, status, condition, position, case, estate, qualification

 ساختار حکومتی و قضایی بلاروس

ساختار حكومتی

 

 در سال 1994، نظام سیاسی بلاروس به جمهوری تغییر یافت که در رأس آن، رييس جمهور قرار دارد. رییس جمهور از اختیارات ویژه ای در این کشور برخوردار است و از سوی مردم برای یک دوره 5 ساله انتخاب می شود. (با اصلاح به عمل آمده در قانون اساسی ، از سال 1996 دوره ریاست جمهوری از 4 سال به 5 سال افزایش یافت.) رییس جمهور با موافقت مجلس نمایندگان،  نخست وزیر، رییس بانک مرکزی، رییس کمیته مرکزی انتخابات، اعضای هیأت دولت، و بالاترین مقامات قضایی را عزل و نصب می کند و فرماندهی کل نیروهای مسلح را هم به عهده دارد. هیأت دولت که در رأس آن نخست وزیر قرار دارد مسئولیت امور اجرایی (قوه مجریه) کشور را به عهده دارد و از سوی رییس جمهور انتخاب می شود. هیأت دولت متشکل از 25 وزیر است که توسط رییس جمهوری منصوب می شوند. علاوه بر آن، کمیته های دولتی مسئولیت امور برنامه ریزی و بودجه امور را با همکاری وزارتخانه ها بر عهده دارند.

 

سیستم قضائی

قوه قضائیه بلاروس متشکل از دادستانی کل، دادگاه عالی، دادگاه قانون اساسی و دادگاه عالی اقتصادی است که رؤسای هر چهار بخش توسط رییس جمهور نصب و عزل می شوند. قضات دادگاه قانون اساسی وظیفه انتخاب قضات دیگر را برعهده دارند.

 

سيستم قانونگذاري

در جمهوري بلاروس دو مجلس تحت عناوين مجلس نمايندگان جمهوري بلاروس و شوراي جمهوري بلاروس فعالیت دارد كه مجموع آنها را مجمع ملي مي‌گويند. مجلس نمايندگان داراي  110 عضو مي باشد و شوراي جمهوري متشكل از 64 نماينده است كه 48 نفر آنها توسط شوراهاي استان هاي شش گانه بطور مساوي انتخاب مي‌گردند و هشت نفر انتصابي از سوي رئيس جمهور و هشت نفر ديگر ازشهر مينسك انتخاب می شوند. مجلس داراي پنج كميسيون دائمي مي‌باشد كه وظيفه اعضاي آن رسيدگي به لوايحي است كه در مجلس نمايندگان به تصويب می رسد . طبق قانون اساسي جديد هفت نفر از دوازده عضو دادگاه قانون اساسي بايد توسط نمايندگان جديد انتخاب و بقيه توسط رئيس جمهور منصوب گردند. آخرين تاريخ انتخابات مجلس نمايندگان در 28 سپتامبر 2008 بوده كه در دور اول آن كليه 110 نماينده انتخاب شدند.

 

بلاروس از جمله جمهوری های شوری سابق است که قبل از استقلال، دارای کرسی عضویت در سازمان ملل متحد بوده و درسال 1945 عضو این سازمان شد. این کشور بعد از استقلال نسبت به سایر جمهوری های استقلال یافته از امنیت بیشتری برخودار بود و درگیری و مناقشات داخلی در آن بسیار کم و ضعیف بوده است. علي رغم تحولات و بحران هاي سياسي و اجتماعي در كشورهاي منطقه، بلاروس از ثبات سياسي و اجتماعي مناسبي برخوردار است كه اين امر به رشد اقتصادي آن كمك نموده است. بلاروس به دليل وجود همگوني جمعيتي و قومي فاقد درگيري هاي داخلي بوده و مردم اين كشور نيز كمتر سياسي مي باشند و بيشتر به دنبال رفاه اقتصادي هستند. به همين دليل دولت سياست هاي رفاهي و مبارزه با فساد اقتصادي مقامات را در دستور كار خود قرار داده است.

 برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با گروه اعزام دانشجو آتیه آفرینان تماس بگیرید. (با مجوز رسمی از وزارت علوم )22226777 ده خط

 

 

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151