اطلاعات عمومی بلاروس

اطلاعات عمومی بلاروس

کشور بلاروس در اروپای شرقی واقع است . شهر مینسک پایتخت کشور بلاروس و شهر ویتبسک ، شهر موگلیف ، شهر گومل و شهر گرودنو از شهر های بزرگ کشور بلاروس می باشند .

 

 

اطلاعات عمومی بلاروس جغرافیای کشور بلاروس

کشور بلاروس تقریباً دور از دریا است . آب و هوای کشور بلاروس در فصل زمستان بسیار سرد و در فصل تابستان خنک و بارانی می باشد . پولزیا بزرگترین منطقه باتلاقی در کشور بلاروس می باشد . کشور بلاروس دارای 11 هزار دریاچه  می باشد . همچنین رود دنپر ، رود نمان و رودخانه پریپیات از رودهای اصلی کشور بلاروس می باشند . بلند ترین نقطه در کشور بلاروس ، تپه جیارژیانسکارا می باشد .

 

اطلاعات عمومی بلاروس جمعیت شناسی کشور بلاروس

بیشتر جمعیت کشور بلاروس را مردم بومی خود این کشور تشکیل می دهند . در کل 2/81 از جمعیت کل کشور بلاروس را مردم بومی این کشور تشکیل می دهند . پس از بلاروسی ها ، افراد روسی 4/11 درصد از جمعیت کشور بلاروس را تشکیل می دهند . سپس افراد لهستانی 9/3 از جمعیت کشور بلاروس را تشکیل می دهند . 4/2 درصد از جمعیت کشور بلاروس را مردم اوکراینی تشکیل می دهند .

7/69 از جمعیت کشور بلاروس دارای سن بین 14 تا 64 سال هستند . میانگین سنی در کشور بلاروس 37 سال می باشد . میزان امید به زندگی در کشور بلاروس بین 68 تا 72 ساگی می باشد .

99 درصد مردم کشور بلاروس با سواد هستند .

 

اطلاعات عمومی بلاروس زبان رسمی کشور بلاروس

در کشور بلاروس هم زبان بلاروسی و هم زبان روسی رایج است . هر دو زبان روسی و بلاروسی ، زبان رسمی کشور بلاروس هستند .

 

اطلاعات عمومی بلاروس شهر های بزرگ در کشور بلاروس

شهر های بزرگ در کشور بلاروس عبارتند از :

شهر پینسکا

شهر مازیر

شهر سالیگورسک

شهر نواپولاتسک

شهر مینسک

شهر برست

شهر بابرویسکا

شهر بارانویچی

شهر باریساوو

شهر اورشا

شهر گومیل

شهر موگیلف

شهر ویتبسک

شهر گرودنا

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراک
0
  • اولین نظر را شما بدهید

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151